logo


Moskova Vnukovo Havalimanı’nda simit – mantı keyfi başladı

Moskova Vnukovo Havalimanı'nda simit - mantı keyfi başladıAtatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde hizmete giren İstanbul Lounge, mantıdan gözlemeye, masaj hizmetinden golf köşesine kadar mükemmel detayları ve hizmet kalitesiyle yolcudan tam not alınca dünya çapında yayılma kararı aldı ve ilk şubesini Moskova’da hizmete soktu.

Terminalin arındırılmış bölümünde sadece ikram değil koltuğundan duvarlarına İstanbul Lounge konseptini Moskova’ya taşıyan THY ve Do&Co, daha önce basın tanıtımını gerçekleştirdiği salonu Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun katıldığı törenle hizmete soktu.Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, DHA’ya yaptığı özel açıklamada, “Türk Hava Yolları’nın birden fazla uçuş gerçekleştirdiği noktalara bu hizmeti götürme kararı aldık. Moskova’ya günde sekiz sefer düzenliyoruz bunun dördü İstanbul’dan , üç seferi Antalya’dan bir seferide Ankara’dan. Bu seferlere yakında hizmete sokacağımız Sabiha Gökçen seferini de hizmete sokunca beş sefere çıkacak. Toplam uçtuğumuz frekans sayısı da 9’a çıkacak. Bunun ile birlikte bizi tercih eden yolcularımızın artık uçak içindeki konforu havaalanına geldiklerinde de yaşamaları ve keyifli zaman geçirecekleri bir nokta olması için bu CIP salonunu açtık. İstanbul, dışında yurt dışındaki ilk deneyimimiz ama hedeflerimiz arasında frekans olarak çok uçtuğumuz ülkeler arasında New York olsun Londra olsun, Paris olsun, Frankfurt olsun bu noktalarda THY’nin hizmet kalitesi bütünlüğünü sağlamak adına CIP salonları açmayı hedefliyoruz.

UÇUŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANDIĞINDA KIRIM’A UÇACAĞIZ
Şu anda oradaki politik durumu bilmiyorum ancak orada stabil bir hayat oluştuğunda, uçuş güvenliği sağlandığında biz uçmayı düşünüyoruz. Ancak şuanda tam bir tarih yok ancak görüşmelerimiz devam ediyor.ö Dedi.THY Moskova Müdürü Mefai Deribaş ise yaptığı açılış konuşmasında CIP salonun açıldığı Vnukovo Havaalanı’nın bulunduğu konumun, çok önemli bir yerde olduğunun altını çizerek, iki yıl önce bütün uçuşlarını taşıdıkları havalanın Moskova şehir merkezine en yakın ve ulaşımının en kolay olduğu havalanın olduğunu söyledi. Deribaş, ‘Vnukovo Havaalanı, Rusya’nın uçuş kapasitesi en yüksek havaalanı ve gelir oranlarının yüksek oranda olduğu bir havalimanıdır. Diğer havalimanlarına göre sayabileceğimiz birçok avantajından dolayıdır ki buradan uçmaya başladığımız günden bu yana yolcu sayımız sürekli artmaktaödedi.VUKOVO CIP LOUNGE635 metrekare genişliğinde bir alan üzerine inşa edilen salon, aynı anda 150 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip. Tüm ikram unsurları Türk Hava Yolları’nın ikram partneri Turkish DO&CO tarafından yolcuların beğenisine sunuluyor.Mutfak ve ikram üniteleri pide ve ızgara çeşitlerinin yer aldığı üniteler, salata, baklava gibi geleneksel tatlılar ve ayrıca diğer farklı lezzetleri içeren tatlı bankoları, soğuk ve sıcak içecek bankoları, kütüphane, medya ekranı, bar konsolu, telekonferans salonu, bilgisayarlı çalışma alanı, şarj üniteleri, valiz bankoları ve ibadet odalarından oluşan salon, misafirlerine kablosuz internet hizmeti de sunmakta. Geleneksel Türk mimarisinin vaz geçilmez unsuru revakların hakim olduğu tasarımı ile Lounge İstanbul ile benzerlik gösteren salonda yerel mimariden alıntılarda bulunuyor.

Etiketler: » »

Share