logo


11 Aralık 2017

Modern zamanların peygamberi olduğunu iddia etti

Kuzey Amerika’da bulunan Rocky Dağları’nda yaşayan bir keşiş, Tanrı tarafından vazifelendirilmiş modern peygamber olduğunu öne sürdü.

Milliyet’ten Mehmet Can Kömürcü’nün haberine göre;Hasan Mezarcı vakasının ardından bu defa da Amerika kıtasında yaşayan bir keşiş modern zamanların peygamberi olduğunu iddia ediyor.

The New Message From God (Tanrı’dan yeni mesaj) hareketinin öncüsü olan 68 yaşındaki Marshall Vian Summers, tüm dinleri temsilen Tanrı adına konuşan kişi olduğunu söylüyor.

Kendi halinde bir adam olduğu söylenen Marshall Vian Summers, medya kuruluşlarına çok nadir de olsa demeçler veriyor.

Marshall Vian Summers’in iddiasına göre kendisine ilk vahiy 35 yaşındayken geldi. Kendi internet sitesinde vahiyin ne ile olduğuna dair bazı ipuçlarını veriyor.

Kendisi ile yapılan çevirimiçi bir röportajda şu sözlere yer veriyor:

‘Yeni Vahiy, yaratıcının melekleri tarafından bana iletildi. Bu insanlık için yeni bir vahiy. Bu vahiyi öğretmek için eğitildim.’

İnternet sitesine göre belirtilen vahiy hala iletilme halinde bulunuyor ve Marshall Vian Summers’ın bu vahiyi herkese ulaştırması için destekçilere ihtiyacı var.

Summers, insanlığın daha önce hiç karşılaşmadığı bazı durumlara maruz kalacağı ve bu vahiy sayesinde insanlığın kötü durumlara karşı hazırlanıp güçlenmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Marshall Vian Summers’a göre bu vahiy sadece kendisine iletildi ve insanlığa iletmekten yine o sorumlu.

Marshall Vian Summers iddialarını bir adım daha öteye götürüyor ve meleklerle de iletişime geçtiğini belirtiyor.

Ayrıca Summers’ın iddiasına göre birçok kişi ona inanmayacak ve yeni bir vahiyin geldiğini tahmin edemeyecek.

Marshall Vian Summers, Facebook üzerinde vahiy ile ilgili bir sayfa açtı ve sayfanın 102’den fazla ülkeden 230 bin kadar takipçisi bulunuyor.

Marshall Vian Summers bugüne kadar 21 kitap yazdı ve kitapları 25 dile çevrildi.

Birçok kişi Marshall Vian Summers’ın iddialarını saçma buluyor. Onlara göre her hafta birisi çıkıp peygamber olduğunu iddia ediyor ve Summers da haftalık iddialardan yalnızca birisi fakat biraz daha ünlüsü.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+6 = ?