logo

20 Temmuz 2016

Mithat Aynacı’nın nasıl yakalandığı ortaya çıktı

İstanbul’da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasının kalkışması sırasında zırhlı araçta gözaltına alınan emniyet müdürü Mithat Aynacı’yla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Türkiye’de yaşanan darbe kalkışmasının İstanbul ayağında, gözaltına alınan isimlerden eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı’nın zırhlı araca nasıl bindiği ortaya çıktı. Görgü tanıklarının İddiasına göre; Mithat Aynacı, zırhlı araçlardan birine Bayrampaşa’da bindi. Görüntülerde de Aynacı’nın, zırhlı aracın kapısından içeriye girdiği görüldü. Aynacı’nın binmesiyle zırhlı araç harekete geçti. Daha sonra ZMA tipi zırhlı aracın üzerine çıkan Aynacı araçlara yol gösterdi. Ardından tanklar, Orduevi önüne geldi.

ESKİ MÜDÜRÜNÜ TANIDI

Burada, zırhlı aracın içerisine giren Aynacı, polis ve vatandaşların aracın çevresini sarması üzerine tekrar yukarıyı çıktı. Üç yıl önce Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis, ZMA üzerindeki kişiyi Mithat Aynacı’ya benzetti. Emin olmak için, bir memur tanka çıktı. Sivil polis, Aynacı’nın şapkasına vurarak yere düşürdü. Bunun üzerine Aynacı’nın eski memuru, “Alın bunu bu eski müdür” dedi. Gözaltına alınan Mithat Aynacı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, vatandaşlar linç girişiminde bulundu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Mithat Aynacı daha önce paralel yapı soruşturmasında ihraç edilmiş, daha sonra mahkeme kararıyla geri dönmüş, ancak görev verilmemişti.

Kaynak:Sözcü

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?