logo


Miras Ve Aile Hukuku Avukatı

Miras davalarında ve boşanma davalarında avukat ihtiyacı duyan her kişi titizlik ile bu konu üzerine yoğunlaşmaktadır. Öyle ki bazı davalar daha karmaşık olduğu için avukat arayışı içine giren herkes en iyisini en dişli avukatı istemekte. Durum böle olunca da kişiler her anlamda her yerden konu ile ilgili araştırma yapabilmektedir. Miras avukatı İstanbul Bakırköy olarak birçok araştırma yapılmakta olduğunu görüyoruz. Şunu belirtmekte fayda vardır ki ülkemizde hukuk sisteminde ceza avukatı, miras avukatı veya iş avukatı diye bir ayrım bulunmamaktadır. Yani avukatların doktorlar gibi uzmanlaştığı eğitimine o anlamda devam ettiği bir alan yoktur. Yani baroya kayıt olmuş her avukat her anlamdaki davaya girebilir ve müvekkilini savunabilir. Yalnız bazı avukatlar alanlardaki başarıları sayesinde ün yaptığı için sürekli aynı davalardan müvekkillere sahip olabilmekte. Açıkçası her avukatın bir uzmanlık dalı olsa tüm işler belki de sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir. Ama maalesef ki böyle bir durum olmadığı için böyle bir ayrımı yapmak oldukça zor olacaktır. Sadece avukatın eski davaları hakkında bilgi almak bu konuda kişiye fikir verebilir.

Alanların Çerçevelendiği Hukuk Büroları

Bazı hukuk büroları ise yapmış olduğu tanıtımlarda yoğunlaştıkları her konuyu ve davası açık olarak belirtebilmekte. Evlilik öncesi mal paylaşımından velayet davalarına, nafaka davalarından miras davalarına kadar uzmanlaştıkları ve yoğunlaştıkları konuları belirten hukuk büroları ya da avukatları tercih edilebilir. Bu sayede de daha önceden benzer dava tecrübelerine sahip olan avukatlar ile dava açılabilir ya da açılan davada savunma yapılabilir.

Bizim de sizin için tavsiye ettiğimiz husus budur. Şayet ki Bakırköy boşanma avukatı arayan kişiler bu alanda tecrübelere sahip olan avukatları tercih edebilir. Böylesi tercihler kişiye her zaman olanak sağlarken avukatın başarısına göre büyük ölçüde avantaj sağlayacaktır. Her avukatın her davaya bakabileceği hususu doğrudur. Fakat daha önceden o konu ile ilgili davaya bakmamış olan avukat başka davalarda çok önemli başarılar sağlamış olsa bile o davada başarı sağlayamayabilir. Bu sebeplerden dolayı avukatın geçmiş tecrübeleri önemlidir.

Etiketler: »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?