logo


Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Projesi Destek Alacak

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan okul ve okul çevresi güvenliği projesi Fırat Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Okul ve Okul Çevresi Güvenliği” isimli projenin Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Mart-Nisan dönemi teknik destek programından destek almaya hak kazanması nedeni ile İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Fırat Kalkınma Ajansı’na bir ziyarette bulundu. Müdürlüğe bağlı ortaöğretim okullarında yaşanan ve yaşanması muhtemel okul ve okul çevresi güvenlik sorunlarının önlenmesi amacıyla okul yöneticilerinde farkındalık oluşturmak, okullarda okul güvenlik planlarının hazırlanmasına katkı sağlamakla birlikte kurumsal kapasitenin güçlendirilmesinin hedeflendiği proje, Fırat Kalkınma Ajansı’ndan teknik destek almaya hak kazandı.

Projenin koordinasyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli öğretmen Tülin Akgül tarafından gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş,, ‘Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü 136 bin öğrenci, 7 bin öğretmen ve personele sahip büyük bir camiadır. Rakamların büyüklüğüne baktığımız zaman eğitim-öğretim sürecine dahil olan bu kitlenin güvenlik ile ilgili durumu da önemli bir hal almaktadır. İnsan davranışlarına yön veren temel ihtiyaçlarımızdan olan “güven duyma”, korku ve kaygıdan kaçınma gibi unsurlar sağlıklı eğitim ortamlarının olmazsa olmaz gereksinimleridir. ‘Okul ve Okul Çevresi Güvenliği’ çalışmasında Fırat Kalkınma Ajansı’ndan talep edilen teknik destek sayesinde, ülkemizin en değerli kaynağı olan eğitim öğretim çağındaki genç bireylerin güven içinde eğitim almalarına imkan sunan eğitim ve öğretim ortamlarına katkı sunulacaktır” dedi.

Etiketler: » » » » » »

Share