logo


Millete küfürler yağdıran Aktrol koruma istedi

1Twitter’da bakanlar, bürokratlar ve muhaliflere küfür yağdıran Aktrol, deşifre olunca polis koruması istedi.

”Twitergate skandalı”, kamuoyunda “Aktroll” olarak nitelendirilen, bakanlara, bürokratlara ve muhalif gazetecilere şantaj mesajları yayınlayan sahte Twitter hesabı sahiplerinin ortaya çıkması telaşa kapılmasına yol açtı. Sosyal medyada, “Esat reis” olarak bilinen ve Esat Ç. İsimli sahte twitter adresinin sahibi olan E.B.U. isimli 23 yaşındaki Aktroll, tehdit edildiğini önü sürerek, koruma polisi istedi.

“KENDİSİNİ DEŞİFRE ETTİ”
Ünlü Aktroll’lerin başında gelen ve bakanlara ettiği küfürlerle eleştirilerin hedefi olan Esat Ç. isimli sahte twitter adresinin sahibi E.B.U., kendisini deşifre etti. Taraf’ta yayımlanan twittergate skandalı ile ilgili haberlerde, açık ismi yazılmamasına rağmen E.B.U., Esat Ç. ile ilgili hesap için tekzip metni gönderdi. Konuyla ilgili yayınlanan haberlerde ilan edilen baba ismi ve telefon numarası gibi bilgilerin kendisine ait olduğunu ifade eden E.B.U, yoğun olarak vatandaşlardan tehdit telefonu aldığını öne sürdü.

Esat Ç. isimli hesabın sahibi E.B.U, can güvenliğinin bulunmadığını iddia ederek, kendisine koruma verilmesi gerektiğini de ileri sürdü. E.B.U isimli vatandaş, halen eğitiminin devam ettiğini de ifade ederek, kimseye hakaret bursa escort merkez etmek amacıyla bir tweet atmadığını iddia ettiği. Esat Ç. isimli Twitter adresinden atılan mesajlarla ilgili olarak çok sayıda suç duyurusu yapıldı. Söz konusu suç duyurularıyla ilgili savcıların masasında birçok dosya bulunuyor.

Soruşturma kapsamında yapılan teknik takipte ise, Esat Ç. isimli sahte twitter adresinin 23 yaşındaki bir öğrenci tarafından kullanıldığı ve söz konusu üniversite öğrencisinin de AKP Gençlik Kolları’nda görevli olduğu tespit edilmişti. Yazışmaların tamamlanması ile birlikte, Esat Ç isimli Twitter adresinin sahibi hakkında en az 5 yıl hapis istemiyle dava açılması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+7 = ?