logo

02 Kasım 2015

MHP’de Meral Akşener ve Sinan Oğan şoku!

meral akşener

Bahçeli’ye rakip gösterilen Sinan Oğan ve Meral Akşener’in seçim bölgesinde MHP oy kaybetti.

İsimleri MHP içerisinde Devlet Bahçeli’ye karşı rakip olarak dillendirilen Meral Akşener ve Sinan Oğan’ın eski seçim bölgelerinde de MHP oy kaybını sürdürdü.
7 Haziran’da İstanbul 3.Bölge’den milletvekili adayı olan Meral Akşenerli liste bu bölgeden kullanılan oyların % 11.49′ini almış ve Meclis’e 4 vekil sokmuştu.

MERAL AKŞENER’SİZ LİSTE BİR VEKİLİNİ KAYBETTİ!

Bu seçimde MHP, İstanbul 3.Bölge de hayal kırıklığına uğradı. Meral Akşener’siz liste oyların % 8.99′ını aldı ve bir vekil kaybederek Meclis’e ancak 3 ismi gönderebildi.

sinan-ogan

SİNAN OĞAN GİTTİ IĞDIR BİTTİ!

Eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan’ın seçim bölgesinde de MHP’nin kan kaybı sürdü. MHP, Sinan Oğan’ın aday gösterildiği 2011 seçimlerinde Iğdır’da kullanılan oyların yüzde 35.6′sını alarak birinci parti çıkmıştı.

Sinan Oğan’ın partiden ihraç edildiği için aday gösterilmediği 7 Haziran seçimlerinde MHP bölgede kan kaybetmiş ve kullanılan oyların % 27.08′sini alarak üçüncü parti olmuştu. Iğdır’dan MHP eli boş dönmüştü. Dün yapılan seçimlerde MHP’nin Iğdır’daki ‘eriyişi’ sürdü. MHP bu defa Iğdır’da kullanılan oyların ancak %12.77′sini alabildi ve eli yine boş döndü.

İLGİLİ HABER

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?