logo


Metropoll son anket sonuçlarını açıkladı

Metropoll’ün anketine göre 1 Kasım’dan sonra tek başına iktidar mümkün görülmüyor. Yüzde 38’lik kitle ise granit mermer gibi tüm mesajlara kapalı.

Metropoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar yaptıkları son araştırmanın sonuçlarını CnnTÜRK ekranlarında açıkladı. Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına konuk olan Sencar birçok araştırma sonucuyla birlikte açıkladı “oy oranları”nda çarpıcı tespitlere de yer verdi.

“YÜZDE 38′LİK GRANİT MERMER KİTLE MESAJA KAPALI”

Türkiye’de yüzde 38′lik bir “fanatik AKP’li” kitlenin olduğuna işaret eden Sencar “Bu kitle granit mermer gibi. Ne yaparsanız yapın mesaj iletemiyorsunuz. Algıları bu değişim mesajlarına kapalı” dedi.

İŞTE SON ANKET SONUÇLARI

Metropoll’ün anketine göre ise seçmenler “1 Kasım’da yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevapları verdi:

AKP: 41.4
CHP: 27.3
MHP: 15,3
HDP: 13,0
Saadet: 1,7
Diğer: 1,5

EKONOMİ ALARMI!

Sencar’ın canlı yayında açıkladığı bir başka anket sonucu ise ekonomiye yönelik oldu. Metropoll’ün araştırmasına göre; “Enokomi iyile mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?” sorusuna; Katılımcıların yüzde 26′si ‘iyiye’, yüzde 65′i ise ‘kötüye gidiyor’ şeklinde yanıt verdi.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?