logo


Metroda müzisyene dayak iddiası… Emniyet’ten açıklama geldi

Gülşah Erol’ın “polis tarafından darp edildim” iddiasına ilişkin Emniyet’ten açıklama geldi. Açıklamada “Polis memurlarından birinin boğazını sıkarak hakaret etmesi neticesinde şahıs gözaltına alınmış olup hakkında görevli memura mukavemet, hakaret ve kasten yaralama konularında işlem yapılmıştır” denildi.

İstanbul, Kadıköy’de metro girişinde gözaltına alınma görüntüleri ortaya çıkan müzisyen Gülşah Erol, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, polisler tarafından darp edildiğini iddia etmişti. Söz konusu görüntü ve iddialarla ilgili İstanbul Emniyeti’nden açıklama geldi.

İşte o açıklama: “04.08.2017 günü bazı basın kuruluşlarında yer alan ‘Müzisyen kadına polis dayağı, terörist ilan edip odaya kapattılar’ başlıklı haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur. 02.08.2017 günü saat 17:40 sıralarında Kadıköy metrosu doğu turnikelerine gelen G.E. isimli bayan şahsın; çantasını, özel güvenlik görevlilerine bırakmak istediği, özel güvenlik görevlilerinin çantayı alamayacaklarını belirtmesi üzerine de şahsın “Bomba mı var” şeklinde bağırması ve devamında kendisini uyarmak için gelen polis memurlarından birinin boğazını sıkarak hakaret etmesi neticesinde, şahıs gözaltına alınmış olup hakkında ‘görevli memura mukavemet, hakaret ve kasten yaralama’ konularında işlem yapılmıştır.”

Kaynak:Sözcü

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?