logo


Meteorolojiden Yağmur ve kar uyarısı!

karistanbulMeteoroloji, rüzgar, buzlanma-don ve sis uyarısı da yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Bilecik, Isparta, Burdur, Yozgat, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir çevreleri ile Bursa’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Marmara’da, zamanla yurdun batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın, Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi beklenirken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

BUZLANMA VE DON

Meteoroloji, sabah saatlerinde İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda, gece saatlerinde Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğine dikkat çekerek, “Ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” dedi.

SİS HADİSESİ

Marmara ile yurdun iç ve doğu bölgelerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklenirken Meteoroloji vatandaşları, görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da uyardı.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren Bilecik çevreleri ile Bursa’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyi ile Aydın çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin, gece saatlerinde bölgenin batı kesimleri ile Yozgat, Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, Amasya ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu.(14)

ANKARA: Az bulutlu ve yer yer sisli, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (7)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı, akşam saatlerinde yağmurlu.(15)

ADANA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu.(18)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu.(18)

SAMSUN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu.(14)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, yer yer pus ve sisli.(2)

DİYARBAKIR: Az bulutlu, yer yer sisli

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?