logo


Meteoroloji’den uyarı üstüne uyarı

İstanbul’da, öğle saatlerinde duran kar yağışı akşam olmasıyla birlikte tekrar başladı. İş çıkış saatinde vatandaşlar, sağanak kar yağış altında evlerine gitmeye çalıştı. Batı ve yüksek kesimleri yer yer beyaza büründü. Park halinde duran araçların üzerinde kar birikintileri oluştu. İstanbulluların uyarıları dikkate alarak araçlarıyla çıkmayıp toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri trafiği rahatlattı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Trafik yoğunluk verilerine göre, iş çıkış saatleri olmasına rağmen İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 50’lerde görülüyor.

METEOROLOJİ’DEN ZİRAİ DON UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, zirai faaliyetler ve seracılığın devam ettiği kıyı kesimler için zirai don uyarısında bulundu.
Meteoroloji’den yapılan açıklama şu şekilde:” Bugün akşam saatlerinden itibaren, Marmara kıyılarında orta ve yer yer kuvvetli, Karadeniz ve Ege Denizi kıyılarında orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyılarında hafif yer yer orta kuvvette, Doğu Akdeniz kıyılarında ise yarın akşam saatlerinden itibaren hafif zirai don olayının 30 Ocak Pazartesi sabah saatlerine kadar devam edeceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.”

“DOĞU KARADENİZ İLE DOĞU ANADOLU’DA ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT”
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde, kar yağışı sonrası dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskinin olduğu bildirildi. Meteoroloji’nin yaptığı açıklama şu şekilde :”Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde, mevcut kar örtüsü üzerine bugün, yarın ve hafta sonu yer yer yoğun olmak üzere kar yağışı beklendiğinden, dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?