logo


14 Haziran 2016

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı!

yagmur

İstanbullular bugün yağmurlu bir sabaha uyandı. İstanbul’da öğle saatlerinden sonra gökgürültülü ve kuvvetli yağışlar etkili olabilir.

Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel’in aktardığı bilgilere göre, yağışların özellikle Avrupa yakasında etkili olması bekleniyor. Aralıklı sağanak yağışların etkili olduğu kentte en yüksek sıcaklık 27 derece olacak. Yarından itibaren yağışlar kesiliyor. Perşembe, cuma gününden itibaren sıcaklıklar 32-33 dereceye kadar çıkacak.

Meteoroloji’nin internet sitesinden alıan bilgilere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya, Marmara’nın güneyi (Balıkesir, Çanakkale’nin güneyi, Bursa, Bilecik, Sakarya’nın güneyi), Kuzey ve Kıyı Ege ( İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Uşak ve Kütahya) ile Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Batı kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Trakya, Marmara’nın güneyi (Balıkesir, Çanakkale’nin güneyi, Bursa, Bilecik, Sakarya’nın güneyi), Kuzey ve Kıyı Ege ( İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Uşak ve Kütahya) ile Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı, Kıyı Ege’de hortum riski) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?