logo


28 Temmuz 2017

Meteoroloji’den kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak devam edeceğini duyurdu. Genel Müdürlük tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışın, kuvvetli sağanak olarak devam edeceğini duyurdu. Bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun batı kesiminde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün akşam saatlerinde Marmara Bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği belirtilerek, yağışların Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) süreceği vurgulandı.

Vatandaşlar, meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Bugün da sürecek

Meteoroloji verilerine göre bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmirbaşta olmak üzere yurdun batı kesiminde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. bugün İstanbul’daki hava sıcaklığının ise 28 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Genel Müdürlük’ten yapılan yazılı açıklamada: “Yurdun kuzeybatı kesimlerinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışların bu gece ve bugün (Cuma) sabah saatlerinde Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi riski) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.(Cumhuriyet)

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+6 = ?