logo


Meteoroloji’den korkutan uyarı!

Afyonkarahisar'da Engelli ve Hamile Personele 1 Gün İzin VerildiHava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 10 ila 15 derece azalacak. Meteoroloji, buzlanma ve don uyarısı yaptı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu’nun doğu kesimleri ile Samsun, Ordu, Tokat, Elazığ, Tunceli, Bingöl çevrelerinin kar, Sivas, Kayseri ve Niğde çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 10 ila 15 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey, zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden, orta kuvvette, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Antalya Körfezi’nde kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR
Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Antalya Körfezi’nde kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenirken Meteoroloji, başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli olunmasını istedi.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI
Türkiye genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklenirken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas, Kayseri ve Niğde çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, akşam saatlerinde kadar kar yağışlı.(-1)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu.(-9)

İZMIR: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu.(2)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu.(7)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu.(6)

SAMSUN: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı.(0)

ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı.(-4)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı.(1)

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+4 = ?