logo


Meteoroloji’den İstanbul için çok kritik uyarı!

yağmur633Meteoroloji’den yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde bu gece ile yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli yağış beklendiği belirtildi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde bu gece ile yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli yağış beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle; “İstanbul ve çevresinde bu gece saatlerinden başlayarak yarın (Cumartesi) öğle saatlerine kadar kuvvetli (21-50 mm) yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, dolu, yıldırım, kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

MİSKET BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI

Akşam saatlerinde Anadolu Yakası’nda misket büyüklüğünde dolu yağarken, şiddetli yağış etkili oldu. Zaman zaman şiddetini artıran yağışlar araç sürücülerinin görüş mesafesini azalttı. Yağmur nedeniyle sürücüler D-100 karayolunda güçlükle ilerledi.

ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR YAĞIŞ VAR

Meteorolojinin son tahminlerine göre İstanbul’da yağışlar Çarşamba gününe kadar devam edecek. Cumartesi ve Pazar günü sağanak yağış, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri ise gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Etiketler: » » »

Share