logo


Mert Cömert sabah 5:30’da toprağa verildi

Mert Cömert

Suruç Katliamı’nda ağır yaralanan ve dün hayatını kaybeden 19 yaşındaki Mert Cömert, yetkililerin dayatmasıyla güvenlik gerekçe gösterilerek sabah 05.30’da toprağa verildi.

Urfa’nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıda yaralanan ve 26 gündür tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden 19 yaşındaki Mert Cömert’in cenazesi, memleketi Samsun’un Bafra ilçesine getirildi. Cömert’in cenazesi, yetkililerin dayatmasıyla güvenlik gerekçe gösterilerek sabah 05.30’da toprağa verildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri ve Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan geniş önlemler arasında Bafra Asri Mezarlığı’na getirilen Mert Cömert’in cenazesi, gasilhanede yıkandıktan sonra yakınlarının katılımı ile kılınan cenaze namazının ardından saat 05.30’da aile kabristanlığına defnedildi. Yön Haber’e göre Mert Cömert’in cenaze törenine, güvenlik gerekçesi ile yakınları dışında kimsenin girişine izin verilmezken, arkadaşları da mezarlığa alınmadı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+10 = ?