logo


29 Mayıs 2019

Meme Büyütme Ameliyatından Önce Sormanız Gereken 5 Soru

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, meme büyütme ameliyatı olmadan önce doktorunuza sorulması gereken sorular hakkında şu bilgileri verdi:

Kurul Sertifikanız Var Mı?

Herhangi bir doktor plastik cerrahi işlemi yapabilmekteyse de sadece kurul sertifikalı plastik cerrah optimal meme büyütme sonuçları için gereken yıllarca sürecek eğitime sahiptir. Becerisini yazılı ve sözlü sınavlardan geçerek kanıtlamıştır. Ayrıca, sürekli devam eden eğitim ve sınavlarla bilgilerini kanıtlamaya ve en son yeniliklerden haberdar olmaya devam etmesi de gerekmektedir.

Operasyon Nerede Yapılacak?

Güvenliğinizi göz önünde bulundurarak, tüm plastik estetik ameliyatlar, akredite bir ambulatuar cerrahi merkezinde, akredite bir cerrahi tesiste veya hastane ameliyathanesinde yapılmalıdır. Meme  büyütme işlemi, herhangi bir komplikasyon ortaya çıkması durumuna hazır olan modern bir tesiste gerçekleştirilmelidir.

Ek olarak, kurul onaylı bir anestezi uzmanı ameliyatı denetlemelidir. Pek çok plastik cerrah, meme büyütme işleminden önce sizinle görüşmek üzere kendi anestezi uzmanlarına sahiptir ve size soru sorma veya endişelerinizi dile getirme şansı verecektir.

Benim Vücut Tipim İçin Hangi Boyutta İmplant Uygundur?

İmplant boyutlandırma kişiselleştirilir ve oranı belirlemek için bilimsel bir yaklaşım izlenir. Konsültasyonunuz sırasında, plastik cerrahınız doğal göğüs anatominizin çoklu hassas ölçümlerini yapacaktır.  Daha sonra, bu ölçümlerin bir birleşimine dayanarak doğru implant boyutu için önerilerini sunar, hangi tip sizin için en güvenli olduğunu  ve hangi implantın ameliyat sonrası komplikasyon olasılığını azaltacağını size açıklar.

Plastik  cerrahınız, konsültasyon sırasında implant boyutlandırıcıları denemenize izin vererek, istediğiniz sonuçlara en uygun şekli / boyutu görmenize izin verecektir. Cerrahınızın son meme büyütme hastalarının ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakın. Bu size plastik cerrahın benzersiz tarzını ve becerisini göstermenin yanı sıra, belirli bir büyüklükte implantla nasıl görüneceğiniz konusunda da iyi bir fikir verecektir.

En İyi Cerrahi Sonuçları Elde Etmek İçin Ne Yapabilirim?

Cerrahınız meme büyütme ameliyatından sonra izlemeniz gereken bir  dizi talimat verecektir. İyi bir sonuç almak için en iyisi bu talimatları dikkatle izlemek olacaktır. Her plastik cerrahın kendi eşsiz protokolu vardır ancak en yaygın meme büyütme operasyonu sonrası talimatları arasında; ameliyattan önce ve sonra ibuprofen ve aspirin kullanmakak, ameliyattan önceki ve sonraki birkaç hafta boyunca sigara kullanmamak, ameliyattan sonraki 4 -6 hafta içinde ağırlık kaldırmamak ve egzersiz yapmamak ve plastik cerrah izin verene dek yüz sütü uyumamak bulunur.

Buna ek olarak doktorun belirleyeceği bir ya da iki hafta boyunca ameliyat sonrası destekleyici iç çamaşırını giymeniz gerekecektir. Önümüzdeki yıllarda harika görünecek memeler için iyileşme döneminde cerrahın talimatlarını izlemeniz iyi olacaktır. 

Meme Büyütme Sonrası Yara İzleri Nasıl Görünecek?

Herkesin iyileşmesi farklı şekilde gerçekleşse de tüm kadınlar kesi hatlarında küçük yara izi olmasını ister. Doktorlar genellikle meme içi kesi kullansa da göğsün alt kısmı boyunca kesi olacaktır. Bununla birlikte bir plastik cerrah meme halkası etrafına da kesi yapabilir ya da koltuk altına kesi yapması gerekebilir. Yerin fazla bir önemi yoktur. Yetenekli kurul sertifikalı bir cerrah yara izinin doğal meme anatomisi içinde iyi gizlenmesini sağlayacaktır.

İmplantları bir huni kullanarak yerleştirmek, meme büyütme ameliyatı  izlerinin çok kısa olmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Konsültasyon sırasında, silikon yara bantlarından silikon yara jeli kullanmaya ya da  ikisinin bir kombinasyonunu uygulamaya kadar spesifik ve kişiselleştirilmiş bir yara izi yönetimi ele alınacaktır. Estetik cerrahınızın ameliyat sonrası talimatları, size özgü ihtiyaçlara ve cilt yapınıza göre belirlenecektir. 

Meme büyütme randevusu sırasında soru sormaktan çekinmeyin. Doktordan bilgi almak be ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru kişinin o olup olmadığını anlamak için önemli bir zamandır.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?