logo


Mehmet Fatih Oflaz’la ilgili 41 yıllık sır!

Öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ve 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan medya patronu Fatih Oflaz’ın, 41 yıl önce de 14 yaşındaki İtalyan bir turiste de cinsel istismarda bulunduğundan dolayı yargılandığı ortaya çıktı.

Mehmet Fatih Oflaz, öz kızına cinsel istismarda bulunduğu için yargılanmış ve 18 yıl 9 ay hapis cezası aldıktan sonra yurt dışına kaçmıştı.

Habertürk’ün haberine göre, Oflaz, bundan 41 yıl önce de cinsel istismar suçundan yargılandı. Henüz 17 yaşındayken, 14 yaşındaki İtalyan turist Valeria Montuori’ye cinsel istismarda bulunan Oflaz, o dönemde de yargılandı.

Oflaz’ın babası Yaşar Oflaz, devreye girerek cinsel istismara uğrayan Valeria Montouri’nin babası Bario Montuori ile görüşmeye başladı.

Amacı oğlu hakkında 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davayı engellemekti. Bunun için Mario Montuori ile sık sık görüşen Yaşar Oflaz, iki çocuğun evlenmesi için aileyi ikna etti.

MAHKEME BAŞKANINDAN ÇARPICI NASİHAT

İki isim hakim karşısına çıktığında evlenme kararı aldıklarını bildirdiler. Mahkeme Başkanı Talip Güran, o dönemde, iki aileye de şu nasihati vermişti: “Buna ‘zoraki nikah’ derler. Çocuklarınız için burada ağlayacağınıza, onların 17 yaşında diskoteklere gitmesine engel olun. Evinizi boş bırakıyorsunuz, ipin ucunu kaçırıyorsunuz, sonra çocuklar suçlu oluyor…”

41 yıl önce Fatih Oflaz’ın, 14 yaşındaki İtalyan turiste cinsel istismar uyguladığı için çıktığı duruşmadan…(Sözcü)

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?