logo


22 Ağustos 2016

Mehmet Ali Erbil: HDP dışlanmış gibiydi

c0f882d8e32211d7b446d8eef1e61bbf

Önceki gün Gaziantep’te kına gecesine düzenlenen ‘canlı bomba’ saldırısında 54 kişi hayatını kaybetti. Terör saldırısı sonrası birçok ünlü isim sosyal medya üzerinden oluşturulan #gaziantep ve #terörülanetliyoruz etiketleri üzerinden tepkisini dile getirdi. Söylemezsem Olmaz programına katılan Mehmet Ali Erbil de saldırıyı ‘HDP dışlanmış gibiydi’ sözleriyle kınadı.

İşte Mehmet Ali’nin açıklamaları:

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de tuhaf kötü bir süreçten geçiyoruz. Ama Türk insanı toprağı ve hürriyeti söz konusu olunca tankların önüne göğsünü serecek kadar onurlu bir millet. Son dönemlerdeki şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Tüm bu olayların son olmasını diliyoruz. Ama malesef bizim dışımızda oynanan çok büyük olaylar var. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen bazı mihraplar var. Ama biz her zaman olduğu gibi söz konusu demokrasi, cumhuriyet, toprağımız olduğunda bir bütün olmasını bilen bir milletiz.

HDP DIŞLANMIŞ GİBİYDİ

Çok önemli gelişmeler oluyor siyaset alanında. Ana partilerimiz olsun, iktidar partimiz olsun, muhalefet partileri olsun, HDP dahil olmak üzere çok önemli mesajlar verdi. Saldırının arkasında hep birlikte duracağımızı söylediler. Özellikle HDP’den gelmesi ülkemiz açısından çok sevindirici. HDP dışlanmış gibiydi. Birlik ve beraberlik açısından. Bunun artık farkında olmamız gerek. Türkiye’yi bölmek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz’da birazcık dışlanmış gibiydi HDP. Ancak bu son olayda çünkü insanlar kürtmüş, aleviymiş, lazmış demiyor ki. Zaten vatanı yok terörün.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?