logo


Mdob ‘seslerle Anadolu’yu Kırşehir’de Sahneleyecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), gösterildiği tüm illerde kapalı gişe oynayan, Anadolu’nun farklı yörelerinden derlenmiş türkülerden oluşan ‘Seslerle Anadolu’ müzikli oyununu ‘İç Anadolu’ turnesi kapsamında Kırşehirli sanatseverlerle buluşturacak.

MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Devlet Opera ve Balesi, türkü düzenleme ve müzik uyarlamasını Ali Aykaç’ın yaptığı, araştırma ve metni Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan’a ait ‘Seslerle Anadolu’ müzikli oyununu ‘Büyük Anadolu Turnesi’ kapsamında Kırşehirli sanatseverlerle buluşturuyor. 29 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 20.00’de Kırşehir Kültür Merkezi’nde sahnelenecek eserin, reji ve koreografisi Mehmet Balkan’a, müzikal sorumluluğu Mehmet Yılmaz’a, dekor tasarımı Tayfun Çebi’ye, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu’na, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait. Eserin, koreografi asistanlığını Baba Hasan Akyol, reji asistanlığını Melih Öztürk yapıyor. MDOB orkestra ve balesinin de görev aldığı eserin solist sanatçılığını Kenan Korbek, Sevil Erçak, Pınar Olgun Güven, Melahat Yavuz, Başak Yıldız, Nihan Evren, Neslihan Ulaş, Deniz Karausta, Onur Polat, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç ve Serkan Karagöz yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, ‘Gösterildiği tüm illerde büyük beğeni ile karşılanan ‘Seslerle Anadolu’ müzikli oyununu 29 Mayıs’ta Kırşehir’de sanatseverlerle buluşturacağız. Kurum olarak opera ve balenin bulunmadığı illerimize turneler yoluyla ulaşarak, oralara da sahne sanatlarını taşıma sorumluluğu içerisindeyiz. Bu güzel eserle Mersinlilerin içten selamlarını diğer illerimize götürmek bizim için ayrıca mutluluk kaynağı olmuştur. Anadolu’nun eşsiz kültürünün sahneye taşındığı Seslerle Anadolu müzikli oyununun temsillerine tüm sanatseverleri davet ediyoruz” dedi.

Etiketler: » »

Share