logo


25 Haziran 2013

MANU’nun Beşiktaş’tan şok isteği!

manchester-united-logoManchester United, Bebe için hazırlık maçı yapılmadı diye Beşiktaş’tan tazminat istedi. Bebe’nin 2 sezon önce kiralanması sırasında M. United ile yapılan kira sözleşmesindeki bir madde nedeniyle istenen tazminat Beşiktaş’ı şoke etti.
Beşiktaş Kulübünün 2011-2012 sezonunda menajer Jorge Mendes’in şirketi Gestifute aracılığı ile Manchester United’den kiraladığı Portekizli Bebe için şok tazminat istemi…..
Tazminat talebinin, Bebe alındığı dönem kulüpler arasında varılan anlaşmanın bir maddesinden kaynaklandığı öğrenildi.
SAKATLANDI VE GİTTİ
Buna göre, Beşiktaş ile Manchester United arasında yapılan kira sözleşmesine iki takım arasında bir hazırlık maçı oynanması kararlaştırıldı. Ancak Portekizli futbolcu, ciddi sakatlık geçirdi, siyah beyazlı kulüp kendisinden doğru dürüst faydalanamadı.
Bir kaç maçta forma giyen Bebe, siyah beyazlı kulübe katkı sağlayamadan gönderilmek zorunda kalındı.
FAİZLERİ DE İSTİYORLAR
bu durumun ardından da Bebe için yapılan sözleşmedeki bir madde gündeme geldi. Sözleşmeye göre hazırlık maçı oynanmaması halinde Beşiktaş, Manchester United’a 250 bin Euro ödeyecekti. İşte İngilizler şimdi bu maddeye dayanarak faizleriyle birlikte siyah beyazlı kulüpten 500 bin Euro talep ediyor.
Beşiktaş kulübü yetkilileri, olayı doğrularken, futbolcudan sakatlanması nedeniyle yararlanamadıklarını ve bu nedenle hazırlık maçının da oynanamadığını belirtti. Siyah beyazlılar, konuyu avukatlara ilettiklerini haklarını savunacaklarını ifade ettiler.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?