logo


Mahkemeye silahlı baskın..

11138168_1032465886778333_4706291991459632680_nİtalya’nın Milano kentinde, bir sanığın Adalet Sarayı’nda bir hakim ve bir avukatı silahla öldürdüğü belirtiliyor. Yerel kaynaklar sanığın bir iflas davasında yargılandığını, saldırı sonrası kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandığını duyurdu.

İtalya’da Milano Adalet Sarayı’ndaki silahlı saldırıda iflas davalarına bakan bir yargıç yaşamını yitirdi. Öğle saatlerinde meydana gelen olayda, silahlı bir saldırganın Adalet Sarayı’nın üçüncü katında odası bulunan ve iflas davalarına baktığı belirtilen yargıç Fernando Ciampi’yi vurduğu bildirildi.

Vurulan hakim Ciampi’nin olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı. İtalyan haber ajansı ANSA, saldırganın iflas eden ve bir davada yargılanan Claudio Giardiello olduğunu duyurdu.

Sanığın, olayın ardından motosikletiyle bölgeden kaçmış olabileceği kaydedildi. Bazı görgü tanıkları, ölü sayısının birden fazla olabileceğini söyledi.

Bazı İtalyan medya kuruluşları, ölü sayısının üç olduğunu, iki kişinin yaralandığını duyurdu. Milano Adalet Sarayı, olayın ardından boşaltıldı. Bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?