logo


Mahkemeye değil sanki savaşa gelmişler!

mahkemekavgaküçükSilivri Adliyesi’nde görülen cinayet davasının tarafları arasında kavga çıktı. Silah çeken şahsın önünde duran polis memuru çatışmayı önlerken, zanlıların üstlerinde ve araçlarında yapılan aramada 5 adet pompalı tüfek ve 3 adet tabanca ele geçirildi.

4 Ekim 2012 tarihinde Silivri’de yaşanan olayda, Silivri Birlik Kooperatifi’ne ait yolcu otobüsüne silahlı saldırı düzenlenmiş, otobüste muavin olarak çalışan Enver Teker (31) hayatını kaybetmişti. Teker’in öldürülmesine ilişkin davanın Silivri Adliyesi’nde görülen karar duruşması sırasında olaylar çıktı. Yanlarında 5 pompalı tüfek ve 3 adet tabanca ile adliye önüne gelen davanın tarafları kavgaya tutuştu. Silivri Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Kaya Altınkeser, silah çeken taraflardan birinin önüne geçerek çatışmayı önledi. Canını ortaya koyarak silahların ateşlenmesine engel olan polis memuru, silah çeken şahsı etkisiz hale getirerek elindeki pompalı tüfeği aldı. Gerginlik nedeniyle Silivri Adliyesi önüne çok sayıda polis sevk edildi.

Karar duruşması için Silivri Adliyesi’ne gelen ve kavgaya tutuşan tarafların üstlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 5 adet pompalı tüfek ve 3 adet tabanca ele geçirildi. Yaşanan cinayet olayı ile ilgili olarak firarı olan M.G. ise üzerinde kardeşi adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandı. Kavgaya karışan taraflar, yakalanan firari zanlı ve ele geçirilen silahlar Silivri Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Silivri Adliyesi önündeki araç ve yaya trafiği ise polis kontrolünde sağlandı. Adliye çevresindeki şüpheli araçlarda ve yayaların üstünde arama yapıldı. Öldürülen muavin Enver Teker’in yakınları ise emniyet güçleri tarafından korumaya alındı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+2 = ?