logo


Maden şehidi Çoşkun’un oğlundan Nazlıaka’ya kavun sürprizi

Soma’da ki maden faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerine başsağlığı vermek için Kırkağaç’a gelen ve şehit İsmail Coşkun’un baba konutini ziyaret eden CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 14 aylık Halil Mert’in kendisine meşhur Kırkağaç kavununu takdim ettiğini görünce hem şaşırdı hem de hem de mutlu oldu.

Küçük Halil’i bir an olsun kucağından indirmeyen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kırkağaç kavununun tadına bakarken, daha 14 aylıkken babasız kalan Halil Mert’ti öperek teşekkür etti.

Küçük Halil Mert, hem Milletvekili Nazlıaka ile hemde CHP Kırkağaç İlçe teşkilatı üyeleriyle birlikte Kırkağaç kavununu yemenin keyfini çıkardı.

Halil Mert’in elinden Kırkağaç’ın meşhur kavununu alan Nazlıaka, “Tabi buranın kavunu meşhur ama şuanda ağzımızın tadı olmayınca, yüreğimizde kömür karası olunca, kavunun tadını hissedemedik” dedi.Kırkağaç’ta zaman zaman kavunculuk işiyle de uğraştıklarını söyleyen şehit İsmail Coşkun’un kardeşi Recep Coşkun ise “Bizde kavunun yeri çok başkadır. Halil Mert’te daha 14 aylık olmasına rağmen kavunlarının içinde büyüyor. Milletvekilimize kavunu o takdim etmek istedi” dedi.

Küçük Halil Mert’in skonutimli hareketleri, acılı ailenin azda olsa yüzünü güldürdü.

Etiketler: » » » » »

Share