logo


13 Şubat 2016

Macera devam ediyor

fft1_mf21539

Geçtiğimiz yıl Harry Potter’ın devamı niteliğinde bir tiyatro oyunu yazacağını duyuran J.K. Rowling, bu oyunun kitap olarak da yayımlanacağını müjdeledi. “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”un temmuz sonu raflarda olması planlanıyor.

Harry Potter hayranları uzun süredir J.K. Rowling’e seriye bir kitap daha eklemesi için baskı yapıyordu. Sonunda dilekleri kısmen de olsa gerçekleşti. Harry Potter’ın “yeni” bir macerası 31 Temmuz’da raflarda olacak. Ancak bu kez farklı bir türde, tiyatro oyunu olarak. 2015 yılında, Harry Potter’ın devamı niteliğinde bir tiyatro oyunu yazacağını duyuran yazar, Harry Potter and the Cursed Child’ın (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) 30 Temmuz’daki dünya prömiyerinin hemen ardından, 31 Temmuz’da okurla buluşacağını müjdeledi. Harry Potter’ın doğum günü olan 31 Temmuz’da yayımlanacak oyun, Harry Potter ve Ölüm Yadigârları’nın 19 yıl sonrasına odaklanıyor. Yeni kitapta 37 yaşında olacak Harry üç çocuk babası rolü üstlenecek.

Harry Potter ve oğlunun maceraları şeklinde de özetleyebileceğimiz Harry Potter and the Cursed Child oyununda Harry, Hermione ve Ron’u oynayacak oyuncular çoktan seçildi. Harry Potter’ı Jamie Parker, Ron Weasley’i Paul Thornley, Hermione Granger’ı ise tartışmaların odak noktası olan siyahi oyuncu Noma Dumezweni canlandıracak.

Kitabı 15 dolara dijital olarak da edinmek mümkün.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+8 = ?