logo


16 Mart 2016

‘Maça gelme baba’

'Maça gelme baba'

Umut’un patlamada kaybettiği babasıyla son konuşması bu oldu…

“Maça gelme” dedi. Baba yüreği ise, dayanamadı soluğu statta aldı ve her şey böyle başladı.Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden Galatasaraylı Umut’un babası Kemal Bulut’un göz yaşartan ölüm öyküsünü Kayseri’deki cenaze töreninde öğrendik.Kemal Bulut, Ankara’da maçtan bir gün önce Galatasaray kampına gelir. Oğluyla bir süre sohbet eder. Bu sırada Umut, “Maça gelme baba istersen… Gerek yok. Yorulma” der. Ancak Kemal Bey, gelmek istediğini söyler ve dediğini de yapıp, Gençlerbirliği-Galatasaray maçı için tribündeki yerini alır.Bu sırada annesi İstanbul’da Umut’un evindedir.

Soyunma odasına değil, ölüme

Maç 1-1 berabere biter. Kemal Bey, her zaman yaptığını, bu kez oğlu ve arkadaşlarının morali bozuktur diye yapmaz. Geçmişte izlediği maçlardan sonra soyunma odasına inen Kemal Bey, bu kez tribünden doğruca çıkıp gider.

Önce pastane sonra durak

Ulus’tan Kızılay’a doğru yürür, bu arada yol üstünde bir pastaneye uğrar… Taksiye binip evine gidecektir. Bu amaçla durağın olduğu tarafa hareketlenir ve tam o anda o hain saldırı gerçekleşir. Kemal Bulut’un bulunduğu yer, patlama noktasının hemen yanıdır. Orada son nefesini verir…

Hemen telefona sarıldı

Maç sonrası stattan çıkan Umut ve Galatasaraylı futbolcuların havalimanı yolculuğundaki gündemi doğal olarak patlamadır. Babasının stattan çıkıp eve gitmekte olduğunu bilen milli futbolcu, telefonla aramaya başlar ancak ulaşamazr. İstanbul’a indikten sonra yine dener ama ulaşamaz. Anne İstanbul’da olduğundan baba Ankara’da yalnızdır ve onu soracak başka kimse o an yoktur.

‘İnşaallah isim benzerliğidir’

Eve geldiğinde internette dolaşmaya başlar Umut… Patlamada hayatını kaybedenlerle ilgili ilk listede babasının ismini görür. İnanamaz… Defalarca bakar.. Sonra “İnşallah isim benzerliğidir” diye dua etmeye başlar. Sağı solu arar, net bilgi alamaz. Sabaha kadar uğraşır uyumaksızın. Sonra ablasına ulaşır… Ne yazık ki listedeki Kemal Bulut, babası Kemal Bulut’tur. Hıçkırıklara boğulur. Telefonu yere atıp parçalar…

Sonrası acıyla dolu saatlerdir. Ağabeyi ile buluşur önce. Hemen Ankara’ya giderler. Dün de memleketleri Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde babalarını gözyaşlarıyla toprağa verirler.

‘Takdir-i ilahi’

Babasını ebediyete uğurlayan Umut Bulut, söylenecek çok fazla bir söz olmadığını belirterek, “Başta babam olmak üzere tüm ölenlerin mekânları cennet olsun. Allah’tan tek isteğim, inşallah imanlı bir şekilde ölmüştür. Takdir-i ilahi. Orada artık vadesi geldi. Orada vadesini verdi. Bu tip olaylar özellikle son dönemlerde çoğaldı. Herkesin de başına gelebilir. İşte bizim de başımıza geldi” dedi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+1 = ?