logo


Los Angeles Havalimanı’nda üç terminal kapatıldı

los-angeles-havalimani-nda-uc-terminal-kapatildi-7572951

Los Angeles Havalimanı’nın geliş yönü, silahlı bir saldırganın ateş ettiğine ilişkin ihbarlar üzerine boşaltılmaya başlandı ancak daha sonra yapılan açıklamada yapılan ihbarların asılsız olduğu belirtildi. Olayda polis “Zoro” giysili bir kişiyi gözaltına aldı.

Los Angeles Havalimanı’nın 4, 7 ve 8 numaralı terminalleri, silahla ateş edildiğine ilişkin ihbarların alınması üzerine kapatıldı.

Los Angeles Times’ın haberine göre, polise gelen ihbarların yanında bazı yolcuların da bulundukları terminallerden dışarıya kaçtıkları gözlendi.

Söz konusu üç terminalin yanında merkezi terminal bölgesinin de tüm girişlere kapatıldığını açıklayan havalimanı yetkilileri, polisin araştırmalarının sürdüğünü söylediler,

LA HAVALİMANI’NDA SİLAHLA ATEŞ EDİLDİĞİ İHBARLARI ASILSIZ ÇIKTI

Los Angeles Uluslararası Havalimanı yetkilileri, terminal içinde ateş edildiğine ilişkin ihbarların asılsız çıktığını ve tüm operasyonun normale döndürüldüğünü açıkladı.

Havalimanı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, polisin “Zoro” giysili bir kişiyi gözaltına aldığı belirtildi ve tüm yolculara uçuşlarına ilişkin bilgileri terminallerdeki duyuru panolarından izleyerek hareket etmeleri istendi.

Havalimanı’nın bazı terminalleri, silahla ateş edildiğine ilişkin ihbarların alınması üzerine boşaltılmıştı.

Los Angeles Times’ın haberine göre, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda silah sesleri geldiğine ilişkin, ABD’nin ihbar ve ilkyardım numarası olan 911’e çok sayıda ihbar geldiği belirtilmiş, bazı yolcuların da bulundukları terminallerden dışarıya kaçtıkları gözlenmişti.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+6 = ?