logo


Lise öğrencilerine tecavüz tehdidi!

Lise öğrencilerine tecavüz tehdidi!

Ensar vakfında öğrencilerine tecavüz eden hocayı protesto eden kadınlar gözaltına alındı.

ecavüze karşı ses çıkarmak suç oldu artık! Tecavüzcü Ensar Vakfını protesto eden ÖGK ve LÖB üyesi kadınlar darp edilerek gözaltına alındı.

İstanbul Süleymaniye’de bulunan Ensar Vakfı önüne giden Özgür Genç Kadın (ÖGK) ve Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) üyesi üç öğrenci gözaltına alındı. Avukatlarının iddiasına göre üç öğrenci gözaltına alınırken tecavüz tehdidine maruz kaldı.

Gözaltına alınan üç kadının avukatları olayı sosyal medya üzerinde duyurdu

1

İstanbul Süleymaniye’de bulunan Ensar Vakfı önüne giden Özgür Genç Kadın (ÖGK) ve Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) üyesi üç öğrenci, Karaman’da bulunan vakıf evinde çalışan bir öğretmenin öğrencilere yönelik tecavüz saldırısına tepki gösterdi. “Ferman Saray’ınsa isyan kadınlarındır” sloganı atan kadınlar, çevredekilere eylemle ilgili bilgi verdi.

abcgazetesi’nde yer alan habere göre, öğrencilere binayı korumak üzere orada bulunan çevik kuvvet ekipleri saldırırken ÖGK üyeleri Ceren Çoban ve İdil Özbek ile LÖB üyesi Şengül Güneş Bali’yi darp ederek gözaltına aldı. Ensar Vakfı’nın önü TOMA ve çevik polisleriyle kapatılırken, polis görüntü almaya çalışan gazetecileri de engellemeye çalıştı. Gözaltına alınanların avukatları da kadınların tecavüz tehdidine maruz kaldığını belirtti.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+9 = ?