logo


Lise Öğrencilerinden Örnek Davranış

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin öğrencileri çevre temizliği yaptı.

Okulun 50 öğrencisi başlarındaki öğretmenleri eşliğinde ilçenin Çamlık mevkiindeki yeşil alanda çevre temizliği yaptılar. Gelibolu belediyesinin katkıları ile okulun Yeşili Koruma, Kollama ve Çevre Koruma kolunda görevli olan 11/A ve 11/B sınıfından 50 öğrenci öğretmenleri Halit Örscüler ve Rıdvan Erdoğdu önderliğinde çamlık mevkiinde mıntıka ve çevre temizliği yaparak örnek bir davranış sergilediler.

Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi müdürü Nejdet Belgin, amaçlarının çocuklarda olan çevre bilincini ailelerine ve çevrelerindeki insanlara anlatıp, herkesin çevre konusunda duyarlı olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Belgin, “5 Haziran Dünya Çevre Günü bu temizlik kampanyasıyla her özel günde olduğu gibi bir günde yapılmayıp, her gün çevre günü olmalı. Ama bu temizliği yapmak, insanların dikkatini çekip çevre bilincini aşılamak yönünden önemli. Bu kampanyayı belediyenin bize sağladığı katkılarla yapıyoruz. Bu temizliği yaparken gördüğünüz gibi çocuklarımızın hepsi çevreye duyarlılıkta son derece bilinçli. Çocuklarımız bu çevreye karşı duyarlılıklarını ailelerine, etraflarındaki insanlara anlatıyorlar. Aileler çocuklarının yaptığı bu baskı sonucunda çevreye duyarlı hale geliyorlar. Sonuçta bu duyarlılıkla daha temiz, daha yaşanır bir çevre ortaya çıkıyor’ dedi.

Etiketler: » » » »

Share