logo

15 Eylül 2016

Kurumsal Seo Nedir ve Nasıl Yapılır ?

kurumsal-seoArama motorları internetin en önemli araçları arasında yer almaktadırlar. İşimiz düştüğü zaman onlara başvururuz ve onlarda binlerce site arasından bizim sorunumuz ile alakalı sonuçları bize sunarak çözümlere ulaşmamızda yardımcı olurlar. Bu yüzden arama motorları üzerinde çokça düşülmekte ve bu alanda bir çok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmaların en başında da İngilizce’de Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan SEO gelmektedir. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bu kelime internet siteleri için önemli bir yere sahiptir. Bir internet sitesinin istedği en önemli şey bünyesinde barındırdığı bilgilerle ilgili bir arama yapıldığında kendisinin ilk sıralarda gözükmesini istemesidir. Çünkü kullanıcılar genellikle ilk sıralardaki sitelere girerler.

İnternet siteleri SEO çalışmaları ile kendilerini bu arama sonuçlarında üst sıralara taşırlar. Peki bu SEO çalışmaları nedir? Arama motorlarının sonuçları listelemede kullandığı bir algoritma vardır. Kullanıcılar bir kaç kelimeden oluşan bir aramayı motora girdiklerinde motor bu kelimeleri algoritmasına gönderir ve orada çeşitli işlemlerden geçtikten sonra sonuçları gösterir. İşte sitelerin kendilerini bu algoritmaya uygun hale getirmelerine arama motoru optimizasyon deniyor.

Bunun için siteler yazılarının özgün olması gibi sonuçlara dikkat ederler. Bunların dışında başka sitelerden kendi sitelerini tanıtan yazılar alarak üst sıralarda yer almak için uğraşırlar. Bunu kişisel blog siteleri yaptığı gibi büyük firma siteleri de yapmaktadır. https://www.internetreklampaketi.com/kurumsal-seo alanıda başka yöntemler uygulansa da temelinde bu anlattığımız bilgiler yer alır. Kurumsal firmalar da kendi sitelerini bu arama motorlarının algoritmalarına uygun hale getirmeye çalışır. Böylelikle arama sonuçlarında daha üstte gözükmelerini sağlayarak daha çok müşteri çekmiş olurlar. İnternet sektörünün en önemli alanlarından birisi bu yüzden SEO çalışmalarıdır.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?