logo


Kurban bayramı ikramiyesi son dakika emekliye var mı?

Bayramda memur ve memur emeklilerini ikramiye bekliyor. Memura ve memur emeklisine bayramlarda ikramiye verilmesi Ağustos’ta karara bağlanacak. Memur-Sen’in talebi bin 915 TL. Peki Kurban Bayramı ikramiyesi var mı? işte cevabı… Hükümetin yarın ileteceği 2018 ve 2019 yılları için zam teklifi heyecanla beklenirken, bayram ikramiyesi konusunda çıkacak karar da merak ediliyor. Ağustos ayında yapılacak olan görüşmeler bundan sonraki dönemler için düzenlenmiş olacak. Yani eğer bu promosyon ikramiyesi onaylanırsa bundan sonra emekliler yılda 2 defa bu ek gelire kavuşacaklar.

Memura ve memur emeklisi bayramda müjdeli haber bekliyor. Toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Bayram ikramiyesi kimleri kapsayacak? Bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Ağustos ayında karar bağlanması beklenen kararla memur ve emekliye bayramlarda ikramiye verilecek. Bayram nedeniyle maaşlarını erken alacak olan memur emeklileri, ikramiye ve zam için de toplu sözleşmeye kilitlendi. Memur-Sen, memurlar ve memur emeklileri için bin 915 lira bayram ikramiyesinde ısrarcı. 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin belirlenecek ve ayrıca yıllardır görüşülen ve talep edilen bayram ikramiyesi mevzusu da masaya yatırılacak. Memur-Sen ve Türkiye-Kamu-Sen’in ikramiye taleplerine verilecek yanıt dört gözle bekleniyor.

İkramiye müjdesi ne zaman gelecek?

5.1 milyon memur ve emeklinin beklediği müjde Ağustos ayında yapılacak olan Toplu Sözleşme görüşmesinde gelecek. Kararın olumlu olması sonrasında bayram ikramiyesi karara bağlanacak ve artık her sene Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emekliler ikramiyeyle müjdelenecek.

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK

Bozdağ, şöyle konuştu: “Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.”

Bayram ikramiyesi kaç para olacak?

Ağustos ayında yapılacak olan görüşmeler bundan sonraki dönemler için düzenlenmiş olacak. Yani eğer bu promosyon ikramiyesi onaylanırsa bundan sonra emekliler yılda 2 defa bu ek gelire kavuşacaklar.

Memur-Sen’in görüşmeden önce teklifi, Kurban Bayramı’nın dini bayram olması dolayısıyla emeklilere ve memurlara 1.950 Türk Lirasi ikramiye verilmesinin masaya yatırılması istendi. Kararın açıklanmasını milyonlar dörtgözle bekliyorlar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ TAKVİMİ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın arefe öncesine gelmesi nedeniyle turizmciler, 28-29 Ağustos’un da eklenerek 10 gün tatil olmasını talep ediyordu.(Akşam)

10 günlük tatilin programı şöyle:

26 Ağustos 2017 Cumartesi | Hafta sonu tatili

27 Ağustos 2017 Pazar | Hafta sonu tatili

28 Ağustos 2017 Pazartesi (Birleştirildi)

29 Ağustos 2017 Salı (Birleştirildi)

30 Ağustos 2017 Çarşamba | Zafer Bayramı resmi tatili

31 Ağustos 2017 Perşembe Günü | Arefe (Birleştirildi)

1 Eylül 2017 Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün

2 Eylül 2017 Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün

3 Eylül 2017 Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün

4 Eylül 2017 Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?