logo


KÜNİB’in Ardahan dışında yapılmasına tepkiler sürüyor

Ardahan’ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Burak Taştan, 4. Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) Olağan Kongresi’nin Ankara’da yapılmasına tepki gösterdi. Başkanlığı ve Sekretaryası Ardahan Üniversitesi tarafından yürütülen Kafkasya Üniversiteler Birliği, IV. Olağan Kongresi’ni 29 Mayıs 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirecek.

Taştan, “Başkanlığı ve sekretaryası Ardahan Üniversitesi’ne ait olan böyle önemli bir toplantıya isim sahipliği yapması güzel ama daha güzel olacak şey bu kadar geniş kapsamlı toplantının yapılacağı şehrin de Ardahan olması gerekirdi. Yurt içinden ve yurt dışından şehrimize gelecek olan bilim insanları bölgemiz için ‘Kafkasya’nın Geleceğinde Enerjinin Rolü: Bölge Ülkeleri Dayanışması’ diye nitelendirdikleri bir çalışmayı bölgeden çok uzak bir şehirde gerçekleştirmesi Ardahan’ın tanıtımını yapmak için aslında iyi bir fırsattır. Ama bunu kullanamadık. ” şeklinde konuştu.

Üzerlerine düşeni yaptıklarını vurgulayan Taştan, “Bu etkinlik Ardahan’da olsaydı Ardahan’a değer önem verilmiş olacaktı. Bu üniversite bizim üniversitemiz. Bu etkinlik bizimdi. Ankara’daki etkinliğe katılanlar Ardahan’a gelebilirlerdi. Gelemezler diye bahaneleri oldu. Bunu çok kolay başarabilirdik.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » »

Share