logo


Kumkapı’da silahlı bir adam para saçtı

kumkapı

Kumkapı’da silahlı bir kişi elindeki paraları havaya saçtı.

İstanbul Fatih’te banka soyan silahlı bir kişi, çatıya çıkarak aldığı paraları sokağa savurdu. Silahlı soyguncu için “Rehine Kurtarma ve Müzakere Timi” olay yerine gönderildi.

Olay, Kumkapı, Çiftegelinler Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, borçları sebebiyle bunalıma giren bir kişi, saat 17.00 sıralarında bir banka şubesine girdi. Elindeki silahla güvenlik görevlisini etkisiz hale getiren soyguncu, daha sonra bankoya yöneldi. Gişe görevlisini tehdit eden saldırgan, parları istedi. Olayı gören vatandaşların, “Bankayı soyuyorlar polis! ” diye bağırması üzerine panikleyen soyguncu, bir miktar para alarak dışarıya çıktı. Yakalanmaktan korkan soyguncu, binanın merdivenlerinden çatı katına yöneldi. Polisin kendisini sıkıştırdığını gören soyguncu, bankadan aldığı paraları caddeye savurdu. Elinde tüfek olan saldırgan, havaya ateş edince İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Gasp Büro Amirliği’ne bağlı “Rehine Kurtarma ve Müzakere Timi” adrese gönderildi.

Şüphelinin teslim olması için ikna çalışmalarının sürdüğü öğrenilirken, sağlık ekipleri ve itfaiyede olaya yerinde hazır bekletiliyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+7 = ?