logo


Kumburgaz’da skandal iddia!

kumburgaz-da-skandal-iddia-bir-kadin-bulmuslardir-4701750Kumburgaz’da kaybolan ve hâlâ bulunamayan 5 gençten Yusuf Büyükizgi’nin babası polise yaptıkları kayıp başvurusunda aldığı cevabı anlattı.

İstanbul Kumburgaz’da deniz bisikletiyle denize açıldıktan sonra kaybolan beş gençten Yusuf Büyükizgi’nin babası Mustafa Büyükizgi, kayıp başvurusu yaptıklarında karakol polisinin kendilerine, “Bir kadın bulmuşlardır. Eğleniyorlardır. Bir yerde de sızmışlardır” dediğini söyledi.

17 Ağustos pazar günü, saat 14.00’te Kumburgaz sahilinde deniz bisikleti kiralayan ve denize açıldıktan sonra kaybolan Mikail Çelik, Serdar Demir, Doğan Demir, Şükrü Kahraman ve Yusuf Büyükizgi için yapılan arama kurtarma çalışmalarından hâlâ bir sonuç elde edilemedi.

Öte yandan kaybolma olayıyla ortaya çıkan her yeni gelişme, ihmaller zincirinin yeni bir halkasını gösteriyor. Ailelerin 18 Ağustos pazartesi günü Sabah saat 09.00’da polise haber vermelerine rağmen arama kurtarma çalışmalarının öğleden sonra 16.00’da başladığını söylemiş, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Ancak önceki gün başka bir skandal gelişme yaşanmış ve gençlerin denize açıldıktan 3 saat sonra İDO’ya bağlı bir feribottaki yolcular tarafından yardım isterken görüldüğü ortaya çıkmıştı. Ancak feribot kaptanı, gençleri görmediği gerekçesiyle Kıyı Emniyetine ihbarda bulunduğunu söylemişti.

Kıyı Emniyeti kendilerine böyle bir ihbarın yapılmadığını ileri sürmüş, daha sonra yapılan ihbarın ses kaydı ortaya çıkmıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?