logo


05 Temmuz 2013

Kulüplere şok , Eski Başkanlara gönderme

38ba2a02cc141f31_433x250TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yaptığı basın toplantısında 6+0+4 kuralının değişmeyeceğini açıkladı ve eski TFF Başkanlarınada göndermelerde bulundu.

YAGMURHABER ÖZEL – Türkiye Futbol Federasyonu, merakla beklenen yabancı kontenjanı konusundaki son kararını verdi. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören düzenlediği basın toplatısında 2013-2014 sezonunda mevcut 6+0+4 yabancı kontenjanı sistemine devam edileceğini açıkladı. Ayrıca gündemki diğer maddelerden biri olan AB ülkesi statüsü de TFF tarafından kabul görmedi.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı kontenjanın aynı şekilde uygulanacağını vurgularken, “Geçen sene Haziran ayı başlarında Kulüpler Birliği’nin bütün temsilcileriyle, yabancı sayısıyla ilgili uzun uzun görüştük. Bu görüşmelerin sonunda, bu seneki sistemle ilgili hepsinin olurunu ve teşekkürünü aldık. Bunu bu seneden açıklayın dediler. Biz yapmayın dedik, zorlanırsınız dedik. Onlar da açıklayın dediler. Biz de geçen Haziran ayında açıkladık. Mali Kongre’de de aynı şeyi belirttik. Şimdi ise 17 kulüp statüyü değiştirin dediler. Bu konuyu konuştuk ve bu sene futbol ligi 6 yabancı sağda, 4 yabancı da tribünde olarak devam edecektir” şeklinde açıklama yaparak kararı betimledi.
Demirören, gündemin diğer maddesi olarak Avrupa Birliği üyesi oyuncuların serbest olması konusunda ise; “Türkiye AB üyesi değil. Türkiye’de AB statüsünde oynayamayazlar. Türki Cumhuriyetlere serbest. Yarın öbür gün Afrikalı oyuncular daha sonra da müslüman oyuncular da serbestlik isterse, oynatacak oyuncu bulamayız” dedi.

ESKİ BAŞKANLARA GÖNDERME YAPTI!

Konuşmasına TFF’nin eski başkanlarının açıklamalarına da değinen Demirören, , Mehmet Ali Aydınlar ve Haluk Ulusoy hakkında flaş açıklamalar yaptı.
Mehmet Ali Aydınlar’ın seçimlerden önce kendisiyle yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan Demirören, “Mehmet Ali Aydınlar bana, genel kuruldan ne geçerse geçsin, ne puan silinecek ne de küme düşme olacak demişti. Şayet böyle bir konuşma olmadıysa inancı olan bir insandır, çıksın açıklasın. Biz federasyon olarak Türk futbolunun menfatini düşünmek zorundayız. Geçen sezon birçok takımımızın Avrupa’ya gidemeyeceği konuşuluyordu, gitti. İki takım disipline gitti, savunmalarını yapacaklar. UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili verdiği kararla ilgili bir şey yapamayız. UEFA adil olmalı.” dedi.
Haluk Ulusoy’un “Yıldırım Demirören benden icazet aldı” açıklamasını da cevap veren Yıldırım Demirören, “Ulusoy benim icazat alacağım isim değil, icazet alacağım isimler vardır ama bu isim Ulusoy değildir. Seçim 2015’te yapılacak, konuşacağımız yer sandıktır. İstifa etmeyeceğiz, sonuna kadar görevimizin başındayız.” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+6 = ?