logo


Küçük Enes´in, yasak ilişkiye kurban gittiği ortaya çıktı!

olay yeri

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde kaybolduktan 6 gün sonra çuvalla gömülmüş halde cesedi bulunan 6 yaşındaki Enes Tosun’un yasak ilişkiye kurban gittiği ortaya çıktı.

Tuzluca İlçesi’nin Güllüce Köyünde Metin-Bahar çiftinin 6 yaşındaki oğulları Enes Tosun, 29 Haziran günü oynamak için çıktığı evine bir daha dönmedi. Ankara ‘dan getirilen özel ekip ve kadavra köpeklerinin 4 Temmuz günü yaptığı aramada Enes Tosun’un cansız bedeni, bitişiklerindeki evin bahçesinde çuvalla gömülmüş halde bulundu.

Cinayetle ilgili baba Metin Tosun’un amcasının oğlu Mahmut Tosun, kardeşi Mehmet Tosun, Mahmut Tosun’un eşi Güneş Tosun ve bir akrabaları olan Ahmet Tosun gözaltına alındı.

‘YARAMAZLIK YAPTIĞI İÇİN İTTİM, KAFASINI DUVARA ÇARPTI’ DEMİŞTİ

3 çocuk annesi Güneş Tosun jandarmadaki ilk ifadesinde evlerine gelerek oyun oynayan Enes’i yaramazlık yaptığı için ittiğini ve çocuğun kafasını duvara çarpınca bayıldığını, bunun üzerine korkup bahçeye gömdüğünü söyledi.
Güneş Tosun, eşi Mahmut Tosun ve kayınbiraderi Mehmet Tosun ile akrabaları olan Ahmet Tosun Tuzluca Devlet Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrolünün ardından saat 19.00 sularında adliyeye çıkarıldı. Güneş Tosun savcılıktaki ifadesinde eşinin çobanlık yaptığını, akrabaları olan Ahmet Tosun ile gönül ilişkisi bulunduğunu, olay günü Enes’in kendi çocuklarıyla oynamak için açık olan kapıdan eve girdiğini bildirdi. İfadesinde Enes’in kendisi ve sevgilisini yatakta yakaladığını anlatan Güneş Tosun, bunun üzerine Ahmet Tosun’un çocuğu yakalayıp yazmayla boğduğunu ileri sürdü.

‘GERİ DÖNÜŞ YOK, SEN GERİSİNİ HALLET’

Güneş Tosun, Ahmet Tosun’un Enes’i öldürdükten sonra kabloyla el ve ayaklarını bağlayıp “Geri dönüş yok. Ben çıkıyorum. Sen gerisini hallet” dediğini, bunun üzerine kendisinin Enes’in cansız bedenini çuvala koyup bahçeye gömdüğünü söyledi. Güneş Tosun, savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Erzurum’a gönderildi. Güneş Tosun’un eşi Mahmut Tosun, kayınbiraderi Mehmet Tosun ile akrabaları olan Ahmet Tosun’un savcılıktaki sorgusu devam ediyor.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Küçük çocuğun öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve akşam adliyeye sevk edilen zanlı Güneş Tosun, cumhuriyet savcılığında üç saat süreyle ifade verdi. Tosun, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

ZANLIYA ADLİYE ÇIKIŞI TEPKİ

Tutuklama kararının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeden çıkarılan ve zırhlı araca konulan zanlıya çevrede toplanan bir grup kadın , “Onu bize verin, cezasını biz verelim. Anne değilsin sen, cani anne. Sen o çocuğu neyin uğruna katlettin” diye tepki gösterdi.
Bunun üzerine öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışan İlçe Emniyet Müdürü Alaattin Altınay, “Gereğini yapıyoruz. Polis, asker, savcı ve hakim herkes görevini yapıyor. Lütfen sakin olun” diyerek uyarıda bulundu. Zanlının, güvenlik gerekçesiyle Erzurum’daki cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+9 = ?