logo


Kredi kartıyla takipçi satın alan sanatçılar var!

niranAnnesinin 41 yıl devlet sanatçısı olarak ülkeye hizmet verdiğini ifade eden Niran Ünsal, “Son 10 yıldır ülkemde sanat adına hiçbir şey yapılmıyor” diye tepki gösterdi.

Türkiye’de sanatçıların yüzde 90’ı için “Poposunu, memesini açıyor” açıklaması yaparak fitili ateşleyen Niran Ünsal o zamandan beri yaptığı açıklamalarla gündemden düşmedi. Kah kardeşi, kah çocuğu tarafından eleştirilen Ünsal bu haberleri yalanlasa da oldukça tepki çekti. Tesettür alanında tekstil işine girmeye hazırlanan Ünsal’ın yeni firmasının ismi bile hazır.
İşte Türkiye’nin mutaassıp gündemi Niran Ünsal’ın çok konuşulacak açıklamaları.

KIZIMLA BANA OYUN KURUYORLAR

Kızınızla ilgili çıkan haberler hakkında konuşmaya başlamak istiyorum… Neler oldu sizden dinleyelim

Ben kızım Hande’nin böyle bir açıklama yapmayacağını zaten tahmin ediyordum kim yaptı niye yaptı açıkcası bir araştırmada yaptım bu konu ile ilgili.

Peki bulabildiniz mi?

Zamanı gelince hepsini açıklayacağım. Ama şimdi değil. Hande benim kızım. Genç ve hata yapmaya müsait bir yaşta. Henüz 22 yaşında.

Görüşmüyor musun şu an?

Görüşmüyoruz… Sebebi bir anne-kız ilişkisi ile alakalı. Hande üzerinden bana oyun kurulmaya çalışılıyor bana.

Erotik klibimi bulamadılar
“Annemin beyin ölümü gerçekleşti” diye bir açıklaması var bunu söylememiş mi?

Onun öyle bir açıklaması yok. Benim hiçbir şekilde 5 aydır erotik, iç çamaşırlı video klibimi bulamadılar. Dedim ki ‘Bulun mesleği bırakacağım’ ama bulamadılar.
Siz böyle düşünüyorsunuz ama herkes kendine göre sanat yapıyor…
Benim annem 41 yıl bu ülkeye hem devlet sanatçısı, hem kültür bakanlığı sanatçısı olarak hizmet vermiş. Sabahtan akşama şarkı söyleyen erotik işler yapan insanlara popüler kültüre hizmet eden pop şarkıcısı denir. Sanat başka bir şeydir. Ülkemde sanat adına hiçbir şey yapılmıyor son 10 yıldır. Her gün biri türüyor. Kredi kartı ile takipçi satın alan sanatçılar var. Bu bir algı politikasıdır.

Milletin algısıyla oynadılar

Kızkardeşiniz Nida Ünsal, Pop Show yarışmasına jartiyerle çıktığınız yönünde bir açıklama yaptı. Bu konu da ne söyleyeceksiniz?
Yıllardır kardeşlerime manevi, maddi olarak bir çok şey yaptım. Her türlü sorumluluğu üzerimdeyken sıkıntı yoktu da, böyle söylemler olduktan sonra mı benimle sıkıntıları oldu?

Ulusal Algıyı Koruma Yasası ile ilgili sürekli tepki alıyorsunuz?

Benim bu harekete başlamamdaki amaç Türkiye’deki kamuoyunu, Türk halkını uyandırmak. Ben kendi adıma bir şey istemedim. Türk Milleti’nin algısıyla yıllarca oynandığı için insanların söylediklerime karşı çıkması beni şaşırtmadı.

Yeni firmamınadı bile hazır
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile el ele fotoğraflarınız çıktı. Daha önceden tanışmışlığınız var mıydı?

Herhangi bir tanışıklığımız yoktu ama Rize’de 2008 yılında bir stat açılışında bir karşılaşmamız oldu. Onun haricinde bir yerde bir araya gelmişliğimiz yoktu.

Kapanmıştınız ne oldu? Şu an açıksınız.

Türkiye’de yıllarca bir sürü magazin dergileri çıkıyordu. Bu ülkenin şarkıcıları, fotomodelleri, mankenleri o dergilerin konsepti gereği nerdeyse anadan üryan yarı çıplak pozlar verdiler. Aysha dergisi de muhafazakar kesime hitap eden bir dergi. Benim sadece bir kare kapalı fotoğrafım vardı diğerleri açıktı.

İleri de kapanmayı düşünüyor musunuz?

Düşünüyorum, Allah’ın emri olduğunu bildiğim için… Tam anlamıyla İslamiyeti yaşamak gerçekten çok isterim.

Tesettür alanında tekstil işine girmeye hazırlandığınızı söylediniz ne durumda şu an?

Tesettür giyim değil farklı bir akım yaratacak. Hem kapalıların hem açık insanların giyebileceği kıyafetler hazırlıyorum. Firmanın adı bile hazır. İsmi “Fatma” olacak.

Kaynak:Şık Hayat/Edda Sönmez


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+3 = ?