logo


Korkunç iddia: IŞİD, Türkiye’yi kana bulamaya hazırlanıyor

ışid

Türkiye’deki militanlarına askeri eğitim vermek isteyen IŞİD’in Suriye’den 100 militanını gönderdiği iddia edildi.

IŞİD, kendilerine yönelik hava saldırıları düzenleyen, sınır kontrollerini sıkılaştıran ve üslerini koalisyon uçaklarına açan Türkiye’ye yönelik saldırılar için hazırlıklar yapma kararı aldı.

Rusya haber ajansı Sputnik’te yer alan haberde, “Suriye’den ‘güvenilir’ kaynaklardan edinilen bilgiye göre örgüt, Ankara’nın IŞİD politikasını sürdürmesi halinde, Türkiye’deki çeşitli kentlerde saldırılar düzenleyecek” denildi.

Haber şöyle:

“Kararın IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi tarafından onaylanmasının ardından, Türkiye’deki örgüt sempatizanları ile üyelerine askeri ve silahlı eğitimin yanı sıra bomba yapım eğitimi vermek için 100 militan görevlendirildi.

Türkiye’ye gönderilen militanların büyük bölümü, Kilis Elbeyli ve Cerablus tarafından ülkeye giriş yaptı. Türkiye’den Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldıkları belirtilen 100 kişinin gönderilmesi büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldü. Gruplar halinde Türkiye’ye gelen 100 militan arasında dokuz IŞİD emiri de bulunuyor. IŞİD’in askeri yapısına göre her 12 kişinin başında bir emirin bulunması gerekiyor.”

-İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE SALDIRI PLANI-

“Gruplar halinde Türkiye’ye geçiş yapan 100 militan İstanbul, Adıyaman, İzmir, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Antep, Kilis ve Adana illerine gönderildi. IŞİD’in hücre evlerinde eğitim verecek 100 militanının, aileleri ile irtibata geçmemeleri ve gerekli olmadıkça telefonla konuşmamaları istendi.

Öte yandan IŞİD militanlarının beraberlerinde askeri ekipman da getirdi. Getirilen silahlar arasında Kalaşnikof, Bixi, suikast susturucu silahları, dürbün, roketatar, bomba ve mayın ile patlayıcı maddeler bulunuyor. Militanların Kilis’te kaçakçılardan silah aldığı da belirtiliyor.”

Kaynak:Cumhuriyet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?