logo


Konut Kredisi

Ülkemizde tüm bankalar bireysel ve ticari ihtiyaçlar için kredi vermektedir. İhtiyacımız olan yüklü miktardaki parayı biriktirmemiz aylarımızı hatta yıllarımızı alabilir. Bu yüzden toplu para ihtiyaçlarımızı karşılamak için banka kredilerine başvuruyoruz. Bu noktada, tüketiciler tarafından çok sık kullanılan kredilerden bir tanesi de konut kredisidir. Kuşkusuz, konut kredisi almak ev sahibi olmak isteyenlerin faydalanabilecekleri çok karlı bir yöntemdir; çünkü bu yöntemle yıllarca kira ödeyip konut sahibi olamamaktansa, kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek konut sahibi olunur. Bununla birlikte, oldukça yüksek miktarda ödeme gerektirdiği için emin adımlarla yola çıkmak, doğru yönlenmek, kredi tutarını, taksit ve geri ödeme miktarlarını doğru hesaplamak daha da büyük önem taşır. Her bankanın konut kredisi için yaptığı değerlendirmeler ve kredi koşulları farklılık gösterdiğinden tüketiciler kafa karışıklığı yaşarlar. İşte tam da bu kafa karışıklığının ortasında, bankacılık sektöründe uzun yıllar uzmanlaşmış bir kadro tarafından kurulmuş olan Kredi Denizi konut kredileri tüketicinin güvenle başvurabileceği ön plana çıkmış bir uygulama olarak kendini gösteriyor.

Sitenin konut kredisi seçeneğine tıklandığında, istenilen kredi tutarını ve istenilen vade süresini (36 ay; 48 ay; 120 ay gibi) girerek aylık taksitleri hesaplatıyor. Detaylı ödeme planı, faiz oranları ve faiziyle birlikte ödenecek miktar bilgileri tablosu görüntüleniyor. Tüketici çeşitli bankaların kredi karşılaştırma sonuçlarına, faiz oranlarına bakarak şartlarımıza en uygun kredi bilgisine ulaşıyor ve bankanın talep ettiği evrakları hazırlayarak web sitesi üzerinden hızlıca kredi başvurusu yapabiliyor.

İnternet sitesinde, “konut kredisi başvurusu” ile ilgili ön bilgilendirme ve koşullar da detaylı bir biçimde anlatılıyor. Oluşabilecek tüm ek masraflar da açıkça belirtiliyor. Böylece tüketicinin sonradan tatsız bir sürprizle karşılaşmasına da olanak tanınmıyor. Ayrıca sitede yer alan açıklayıcı ve bilgilendirici makaleler ile merak edilen sorulara verilen yanıtlar, zaten gergin durumda olan tüketicilerin bir nebze de olsa aydınlanmasına ve rahatlamasına yol açıyor. Uzun lafın kısası, Kredi Denizi kendimizi güvensiz, tedirgin ve yabancı hissettiğimiz, ama ihtiyaç sebebiyle de başvurmak durumunda kaldığımız kredi kullanımı hususunda biz tüketicilerin derin bir ‘oh’ çekmesini sağlıyor.


Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?