logo


06 Mart 2015

Kobani’de yaralanan IŞİD komutanı Denizli’de tedavi görüyor

denizliDenizli Valiliği, IŞİD komutanının Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördüğü iddialarını doğruladı.

Denizli’de sosyal medyada dünden bu yana yasadışı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünde komutan olduğu ve Kobani’de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç.’nin, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği iddiaları, Denizli Valiliği tarafından da doğrulandı. Valilik, Emrah Ç.’nin, akrabaları olduğu için Denizli’ye geldiğini ve ‘normal vatandaş’ gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Aslen Muş’un Malazgirt İlçesi nüfusuna kayıtlı ve 6 aydır IŞİD saflarında komutan olduğu ve Kobani’de YPG ile girilen çatışmalarda yaralandığı iddia edilen Emrah Ç.’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği sosyal medyada yer aldı.Baldırından bomba ile yaralandığı, daha önce Antakya’da bir hastanede tedavisinin yapıldığı ileri sürülen Emrah Ç.’nin, Denizli’de tedavi gördüğü iddialarını Valilik doğruladı. Denizli Valiliği’nden bugün yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Sosyal medyada Suriye’deki çatışma bölgelerinde yaralanan E.Ç.’nin ilimizde tedavi edildiği şeklindeki haberler ile ilgili olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. E.Ç., Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bizzat kendisi müracaat etmiş ve tedavisine başlanılmıştır. Yaralanmasıyla ilgili olarak adli işlemler ülkemize girişi sırasında sınır vilayetimiz tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir. Her vatandaşımız gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereğince tedavi işlemleri devam etmektedir.”
Emrah Ç.’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geçen 28 Şubat’ta başvurduğu ve yatışının yapıldığı, plastik cerrahi bölümünde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

HDP: IŞİD’E YATAKLIK NETLEŞTİ

HDP Denizli İl Eş Başkanı Orhan Çiçek,Kobani’de çatışmada yaralanan IŞİD komutanı Emrah Ç.’nin, Antakya’da tedavisinin ardından Denizli’ye geldiğini belirterek, “Burada daDenizli Devlet Hastanesi’ne gitmiş onlar kabul etmemiş ardında da Servergazi Devlet Hastanesi’ne gitmiş orası da kabul etmemiş” dedi. Emrah Ç.’nin en son Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde kabulü yapılarak plastik cerrahide tedaviye alındığını belirten Orhan Çiçek, “Yaptığımız araştırmada IŞİD terör örgütü üyesi olduğunu ve emir (komutan) olduğunu öğrendik. Devlet ve devleti yöneten Ak Parti her defasında IŞİD’e yardım yataklık yapmadıklarını destek sağlamadıkları söylediler. Ama defalarca kez sivil toplum örgütleri tarafından Ak Parti’nin IŞİD’e destek verdiği ve birlikte politika yürüttükleri kanatlandı. Denizli’de Ak Parti’nin eliyle IŞİD terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yapıldığı netleşmiştir” dedi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+3 = ?