logo


26 Mart 2018

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

Kızlık zarı bozulması veya yırtılması sonucunda kızlık zarı onarımı yapılır. Kızlık zarında yırtılma ve bozulma gibi durumlar daha çok cinsel ilişki sırasında veya mastürbasyon sırasında vajinaya sokulan yabancı cisim sonucunda meydana gelir. Genital bölgeye alınan sert darbeler nedeniyle yırtılma meydana gelir. Bu yırtılmadan sonra kanama, ağrı gibi durumlar olabilir de olmayabilir de. Bu nedenle yapılır. Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Jinekolog tarafından genital bölge muayenesi sonucunda kızlık zarında yırtılma gerçekleşip gerçekleşmediği anlaşılır. Genital bölgede yapılan bu ameliyat sıkça yapılan ameliyattır.

Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi Bu işlem genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu işlemin süresi kısa sürmektedir 5 veya 10 dakika kadar kısa sürmektedir. Geçici dikimin altında yatan amaç ise yapılan ilk cinsel ilişki sonucunda oluşan ilk kanamanın gerçekleşmesini sağlamaktır. Yani bekaretini kaybetmiş olan bayanın tekrar bir ilişkiye girme durumunda kanamasının gelmesini sağlamaktır. Geçici zar dikiminden sonra meydana gelen kanama ameliyat öncesinde meydana gelen kan ile aynı renk ve miktarda olur. Yapılan işlemden sonra kızlık zarı ilişki dışında hiçbir dış etken sebebi ile yırtılmaz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi Bu yöntem ile Flep denilen vajinanın iç kısmında bulunan dokunun değiştirilip yerine yeni kızlık zarı yapılır. Yeni kızlık zarı vajinanın duvarını bakire bayanlarda olduğu gibi çevreler. Ayrıca bu dikilen yeni kızlık zarı da orijinal zara benzer çünkü onda da adet kanamasının ve diğer vajinal salgıların dışarı akmalarını sağlayan delik bulunur. Bu işlemde bayanların bu işlemden sonra girdikleri ilk ilişki sonrasında kanamanın gerçekleşmesine neden olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi sırasında yapılabilen diğer işlemde vajinada genişleme varsa daraltma işlemidir.

Bu ameliyatlar sonucunda gerekli tüm kontroller jinekolog tarafından yapılır. İyileşme süresi boyunca hastaya gerekli olan bilgilendirmeleri yapar ve gerekli tedaviyi iyileşene kadar jinekolog yapar. Bu işlem için başvurduğunuz Jinekoloğumuz her türlü gizlilik ilkesine saygı duymaktadır. Gizliliğinizi korumaktadır. İşlemden önce ve sonra yapılacak her türlü işlem görüşülür.

Kaynak : Kaynak : https://www.uzayyildirim.com/kizlik-zari-dikimi


Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?