logo


Kız kardeşlere tecavüz cezası!

hindistan

Hindistan’da erkek kardeşleri evli bir kadınla kaçan iki kız kardeşin “tecavüz edilerek cezalandırılmasına” karar verildi.

Hindistan’da erkek kardeşleri evli bir kadınla kaçan iki kız kardeşin “tecavüz edilerek cezalandırılmasına” karar verildi. Tamamı erkeklerden oluşan köy heyeti, 23 yaşındaki Meenakshi Kumari ile 15 yaşındaki kardeşinin çıplak gezdirilmesine de hükmetti.

Korkunç olay, Uluslararası Af Örgtü tarafından ifşa edildi. Örgüt, kardeşlerin ve ailelerinin Delhi’nin hemen dışındaki Baghpat bölgesindeki köylerinden kaçtığını duyurdu.

İngiliz The Mirror’ın Zee Media adlı haber sitesine dayandırdığı habere göre; kızların erkek kardeşi Ravi, ait olduğu kasttan yüksek bir kasta mensup olan bir kadınla kaçtı.

Uluslararası Af Örgütü, merkezi hükümete olaya müdahil olma çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı. Kampanyaya şu ana dek 70 bin imza verildi.

Örgütten yapılan açıklamada, “Bu korkunç cezayı hiçbir şey mazur gösteremez. Bu adil değil ve yasalara aykırı. Yerel yetkililerin anında müdahale etmesini talep edin” ifadesi kullanıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+8 = ?