logo


Kışlada ‘aile İçi Şiddete Son’ Eğitimi

Konya İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan erlere, aile içi şiddetin önlenmesine yönelik evlilik öncesi yapılması gerekenlerle ilgili eğitim verildi.

Konya İl Jandarma Komutanlığı emrinde vatani görevini yapan erbaş ve erlere, aile içi şiddet olaylarının temel nedeninin eğitimsiz aile bireyleri olduğu gerçeğinden hareketle, askerlik sonrası oluşturacakları aile kurumlarının daha sağlıklı bilgilerle kurulması ve evlilik öncesi yapılması gerekenler hakkında eğitim verildi.

“Evlilik Öncesi Eğitim” kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezinde görevli Uzman Aile Danışmanı Halil Atalay, son günlerde ülke gündeminde sıkça yer alan aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının önlenmesine yönelik olarak bireylerin üzerine düşen görevler ile yapılması gerekenleri anlattı.

Kadına yönelik aile içi şiddetin insan onuruna yapılan saldırı olarak kabul edilmesi gerektiği ifade edilirken, eğitime katılan erbaş ve erlerin de aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilinçli oldukları gözlemlendi.

Konya İl Jandarma Komutanlığı personeli olarak mutlu özgüvenli bireylerden oluşan, huzurlu ve güçlü bir aile ve gelişmiş bir toplum için kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi ile hareket edildiği, aile içi şiddetin önlenmesi için 7 gün 24 saat boyunca Jandarma Teşkilatı’nın göreve hazır olduğu ifade edildi.

Etiketler: »

Share