logo


“Kişisel verileri fişleme insanları fişlemektir”

haberoktayvural633MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, internet yasasıyla ilgili olarak, “Kişisel verileri fişleme insanları fişlemektir” dedi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan ile İspanya Başkanı Mariano Rajoy’un yaptığı ortak basın toplantısına değinerek, “Başbakan’ın hukuk devletini savunamaması Türk milleti açısından utanç verici olmuştur, demokrasimiz açısından utanç verici olmuştur. İspanya Başbakanı’na oradaki bir yolsuzlukla ilgili sorulan bir soruda, ‘Elbette herkes gibi ifade verecektir. Hukuk devletinde böyle olur’ demesi karşısında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı adalet ve yargı kaçkını olmasını göstermesi gerçekten hepimiz için yüz karasıdır. Diplomatik bir skandaldır. Türk milletinin onurunu, şerefini, demokrasisini, hukuk devletini savunamamıştır” ifadelerini kullandı.

İspanya Başbakanı’nın Başbakan Erdoğan’ın cevaplarını dinlemediğini öne süren Vural, “Bu tavır, Başbakana güvenilmediğini ortaya koyan tavırdır, utanç vericidir. Kınıyorum İspanya Başbakanı’nı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın sorulara verdiği cevapları dinlememe ne anlama geliyor acaba? O bakımdan gerçekten İspanya Başbakanı ne yapacağını bilememiş” diye konuştu.

Vural, altyapı sorusuna net cevap verdiğini söyleyerek, ’Evet aradım’ cevabını verdiğini ifade etti. “Başbakan, ‘MHP Lideri televizyondaki altyazı çıkarılmasını doğrulayan, yapılan hakaretler sıradan değildi’ bunu diyor” diyen Vural, Devlet Bahçeli’nin PKK ile ilgili görüşlerinden rahatsızlık duyulduğunu kaydetti. Vural, MHP ile ilgili kasetlerle ilgili bütün belgeleri verdiklerini de kaydetti.

HSYK düzenlemesi ile ilgili olarak ise Vural, “Savcı ve hakimlerin hiçbir güvenliği kalmamıştır. HSYK hırsızlıkları korumak amacıyla dönüştürülecek bir kurula, AKP mahkemeleri hakim ve savcıları özel görevli savcı ve hakimler oluşturmak amacıyla dizayn edilmektedir. Hukuk devletinde yargının işleyişine darbe vurmak amacıyla millet iradesi kılıf olarak kullanmak amacıyla çıkarılmak istenen kanundur. Bu kanun Anayasa’nın 1348. maddesine aykırıdır” dedi.

MHP liderinin alt yazısının kaldırılması ile ilgili savcıları bu konuda soruşturma açmaya davet eden Vural, internet yasası ile ilgili olarak da şunları söyledi:

“İnternet yasasıyla getirilmek istenen düzenlemeler sadece trafik bilgilerini değil, aynı zamanda internete giren her kişinin hangi makaleye, hangi siteye URL bazında kayıt altına alınacaktır. İşte bu kişisel verileri fişleme insanları fişlemektir. MİT Başkanı’na koruma zırhı veriliyor. Bu konuda bizim hakkımızda bu kişiler hakkında işlem yapabilmek için Başbakan’dan izin almak gerekiyor.”

Etiketler:

Share