logo


Kilo vermek için Van’a gittiler!

kilo vermek için vanİstanbul’da çok sayıda seçenek varken, Van’a gidip zayıflama çözümü arayan insanlar var!

Nedeni, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bir çok büyük şehirde ve hatta özel hastanelerde bile olmayan çok kapsamlı bir obezite ve diyabet cerrahisi merkezi’nin bulunması. Bu merkezin kurucusu Doç.Dr.Aziz Sümer’e yurdun her yerinden onlarca obezite hastası başvuruyor. Sümer, şimdiye kadar “tüp mide” olarak bilinen cerrahi yöntemle birçok insanı zayıflattı. Bunlardan biri Emre Karakaş 26 yaşında. Doç. Dr. Aziz Sümer tarafından ameliyat edildi ve sadece 85 gün içinde 30 kilo verdi. Canan Onaç ise 110 kilo 165 boyunda idi. 45 kg vererek 65 kiloya indi. Hatta, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Çankaya da fazla kiloları nedeniyle bu Merkez’de ameliyat oldu ve kilo verdi! Ve daha daha onlarcası…

Midede cerrahi uygulama
“Tüp mide” olarak tanımlanan, aşırı şişmanların ve sağlık amacıyla zayıflamak zorunda olan diyabet hastalarının tedavisi için yapılan yöntemin en önemli özelliği hastaların operasyondan önce çok sıkı kontrollerden geçmesi ve eğer şişmanık bedende ciddi bir tehlike yaratıyorsa uygulama yapılması. Bu nedenle kilolardan artık günlük işini yapamaz duruma gelen, sağlığı her geçen gün bozulan bir çok kişi, bu yolla zayıflamaya igi gösteriyor. Midenin uzunlamasına daraltıldığı bu cerrahi yöntem yani “Tüp mide” operasyonu, “Sleeve gastrektomi”, “Mide Tüpleştirilmesi”, “Vertikal Sleeve Gastrektomi” gibi isimlerle de anılıyor.

‘Obezler hayata küsüyor’
Doç Dr. Aziz Sümer, obezitenin birçok hastalığa davetiye çıkardığını, modern çağın en büyük derdi olduğunu söylüyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde tam kapasiteli bir Obezite ve Diyabet Cerrahisi Merkezi oluşturduklarını, Türkiye’nin her yerinden hasta geldiğini anlatıyor. Çok aşırı şişman hastaların yaklaşık bir yıl içinde fazla kilolarının yüzde 80’ini verdiklerini belirten Uzman, “Obezite rahatsızlığı nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan adeta hayata küsen hastalar var. Aziz Sümer’in “estetik için değil, sağlık için zayıflama” sloganıyla hayata geçirdiği yöntemin tıbbi adı: “Sleeve gastrektomi” Kilosu 85, 100 ve 150 kilo arasında değişen bir çok insan ağırlıklı olmak üzere, obeziteden dolayı sağlığı tehdit altında olan kişilere uygulanıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+9 = ?