logo


Kilo Almak İsteyenler İçin İzlenecek Yol

kilo

Kilo alamamak sorunların en büyüğü arasında olan bir durumdur. Ancak bunu zayıf olan kişiden başkasının da anlaması beklenemez. Bizler etrafımızda sürekli şişman ve obez insanları gördüğümüzden için zayıf insanların sıkıntılarını her daim görmezden geliriz. Bu onlar için sıkıntılı bir süreçtir çünkü kilo alamamanın az yemek yemeyle uzaktan yakından bir alakası yoktur. Burada bir sorun vardır bu da onun yanlış beslenmesiyle alakalı bir durumdur.

Dilerseniz makalemizin bu bölümünden sonrasını zayıf insanlara hitap ederek devam edelim ve onların bu büyük sıkıntılarından hızlı bir şekilde kurtulmaları için yapacaklarına birazcık değinelim.  Öncelikli olarak kilo almak için nereden başlamaları gerektiğine değinelim. Burada anahtar kelime doktora başvurmak olmalı çünkü aşırı zayıf olmak aynı zamanda bir sağlık problemidir. Bu yüzden sizin bir programa başlamadan önce sorunun ana kaynağının bulunması gerekir. Belki de kilo alamamanızın nedeni yanlış beslenme değil tamamen bunun altında yatan bir hastalıktır. Aklınız da acaba sorusunun kalmaması açısından bir diyetisyen sizin sorununuza en güzel şekilde el atacaktır. Küçük ve basit birkaç tetkik sonrasında durum açığa çıkacaktır. Eğer ki burada kronik bir durum varsa zaten tedavi sürecine başlandığında kendiliğinden kilo alabileceksiniz. Örneğin şeker hastalığı insanları ya zayıflatan ya da aşırı kilo almasına neden bir hastalıktır tedavi edilmediği takdir de ölüme kadar götürebilir ancak tedavi edilirse yani kontrol altında tutulursa o zaman bu hastalıkla yaşamayı öğrenmiş bir birey olarak hayatınıza devam edersiniz.

Tüm bu tetkikler sonucunda yanıt olumlu ise o zaman beslenme düzeninin ayarlanması gerekir bunun içinde sizin yapmanız gereken şey bir gün içerisinde en az 5-6 öğün yemeniz gerekecektir. Bu kadar öğün dediğimizde direk olarak aklınıza bunu kim hazırlayacak ben erinirim düşüncesi gelebilir korkmayı tercih ettiğiniz besinleri doğru seçtiğiniz de aslında bunun kolay olduğunu göreceksiniz.

Bazı gıdalar vardır ki protein deposudur. Kilo almak istiyorum diyenler bu protein deposu gıdaları seçtiğinizde basit bir atıştırmalık dahi olsa birkaç tabak yediğiniz yemekten daha fazla etki gösterecektir üstelik o yediğiniz yemeklerden daha sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Protein değeri yüksek olan yiyecekleri de internet üzerinden bir araştırma yaparak kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkün.  Kilo almada ya da kilo vermede uyku düzeni çok önemlidir. Bir insan için günde standart bir uyku saati 8’dir. Eğer ki siz bu sekiz saati 5 saat ya da daha az bir şekilde tamamlıyorsanız o zaman sizin kilo almanızda beklenemez. Kısacası buradaki denge tamamen sizin ve araştırmalarınızın neticesinde ortaya çıkacaktır.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?