logo


Kılıçdaroğlu’nu üzen ilçe

kilicdaroglu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de her kesimin sorunu olduğunu belirterek, “Bütün sorunları çözecek tek bir adres var, o adres CHP. İnşallah Türkiye’yi çağdaş uygarlığa biz ulaştıracağız, bu ülkede barışı, kardeşliği, dostluğu biz sağlayacağız” dedi.

CHP’nin Etimesgut’u alamaması acı” diyen bir vatandaşa da Kılıçdaroğlu, “Yolda gelirken ben de onu söyledim, nasıl kaybettik, evet. Orada kabahat Etimesgut’ta değil, bizde, ben onu biliyorum. Onu telafi edeceğiz” yanıtını verdi.

Seçim çalışmaları kapsamında dikmen’e gelen Kılıçdaroğlu, parti otobüsünden halkı selamladı. Keklikpınarı Mahallesi’nde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, vatandaşlara, “7 Haziran’a hazır mısınız?” diye sordu.

“Evet” karşılığı alan Kılıçdaroğlu, kendisini dinleyen partililerden, CHP’ye oy vermeyenleri ikna etmelerini istedi. CHP’nin iktidarında, hiçbir ayrım yapmadan bütün yurttaşları kucaklayacaklarını, işsizliği, yoksulluğu, yasakları bitireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.
Vatandaşların, “Başbakan Kemal” sloganları atması üzerine, Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Başbakanlığa gitmenin yolu, bir yurttaşımızı ikna edip sandığa götürmek. Diyebilir ki vatandaşımız ‘niye?’. Ona şunu söyleyin; ’13 yıldır kredi açtık, 13 yılın sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz, 17 milyon yoksulumuz, ayda bin liranın altında alan 8 milyon emeklimiz var. Gel kardeşim, yeni bir başlangıç yapalım, yaşanacak bir Türkiye’yi beraber kuralım, hayata geçirelim.’ İkna ederseniz, yolumuzu açacağız, güzel, yaşanacak bir Türkiye’yi yeniden kuracağız. İşsizliğin, yoksulluğun, yasakların ne olduğunu, esnafın, çiftçinin, atama bekleyen öğretmenin durumunu biliyorum. Türkiye’de her kesimin sorunu var. Bütün sorunları çözecek tek bir adres var, o adres CHP. İnşallah Türkiye’yi çağdaş uygarlığa biz ulaştıracağız, bu ülkede barışı, kardeşliği, dostluğu biz sağlayacağız. İnşallah bu güzel ülkede işsizliği de yoksulluğu da tarihe biz gömeceğiz, sizin desteğiniz, gücünüzle.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra, vatandaşlara karanfil attı.

BÜTÜN GÖZÜM EMEKLİLERDE

Bu arada, Dikmen’e giderken, Eryaman Sosyal Tesisleri’ne uğrayan Kılıçdaroğlu, çay içip, vatandaşlarla sohbet etti. Bir vatandaşın “sandık güvenliğiyle” ilgili sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, parti olarak ellerinden geleni yaptıklarını, herkesin sandıklara sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Bir vatandaşın, “Tüm emeklilerin gözü sizde” demesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim de bütün gözüm emeklilerde, 12 milyon küsur emekli var” ifadesini kullandı”

CHP’nin Etimesgut’u alamaması acı” diyen bir vatandaşa da Kılıçdaroğlu, “Yolda gelirken ben de onu söyledim, nasıl kaybettik, evet. Orada kabahat Etimesgut’ta değil, bizde, ben onu biliyorum. Onu telafi edeceğiz” yanıtını verdi.
Tunalı Hilmi Caddesi’nde de otobüsten halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, Kuğulu Park’ta vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?