logo

18 Nisan 2017

Kılıçdaroğlu: Bu seçimi tanımıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tarihin ‘mühürsüz seçim’ olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız! Halkın iradesine saygı duyulmalı ve seçim tekrarlanmalıdır” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın kararına tepki gösterdi. CHP lideri sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

“OHAL koşullarında, baskılara rağmen milletimiz sandıklara gidip, ülkesinin geleceğine sahip çıkmıştır. Bunun için herkese teşekkür ediyorum.

16 Nisan’da hükümet ve YSK iş birliğinde milli iradeye darbe yapılmıştır! Her oyun peşine düşecek, tüm usulsüzlüklerin hesabını soracağız!

YSK’nın mühürsüz oyları geçerli sayması, sandıktan “HAYIR” çıktığının açık kanıtıdır! Adalet yerini bulana kadar durmayacağız!

Tarihin “mühürsüz seçim” olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız! Halkın iradesine saygı duyulmalı ve seçim tekrarlanmalıdır!”

Kaynak:Hürriyet

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

#

Kılıçdaroğlu: Bu seçimi tanımıyoruz” için 1 yorum

  1. Fikri Deniz : diyor ki:

    Usulsüzlükleri kim açıklayacak, AK Partililer mi. HSYK Başkanına AK partiden kim teklif etmiş ( ismi söylenmesi lazım Halk bilmeli ) müfür süz oy pusuluları ve zarflar geçerli olduğuna dair. Başkan geçerli veya geçersiz olduğunu bilmiyor mu da AK Partilinin sözünü dinliyor. Bu davranış Hukuka aykırıdır. İnşallah sonu hayırlı olur.

    0