logo


Kılıçdaroğlu: “Bayram havası içinde sandığa gideceğiz”

haberkılıçdaroğlu633CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.

Genel seçimlerden sonra Adana’ya başbakan olarak geleceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Ama şimdi önce şu demokrasinin birinci adımını atacağız. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz. El ele gideceğiz. Kol kola gideceğiz. Bayram havası içinde gideceğiz” diye konuştu.

Seçimlerde 2,5 milyon gencin oy kullanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Sandığa gideceksiniz. 2 seçeneğiniz var. Ya özgürlükten yana ya da yasaklardan yana oy kullanacaksınız. O zaman gençlere soralım. Neden yana oy kullanacaksınız? Özgürlükten yana oy kullanacaksınız.”

Bu seçimlerin sıradan seçim olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ben çalışıyorum ama bakın bir şey söyleyeyim. 24 saat eğer gün 25 saat olsaydı 25 saat çalışacaktım. Ben çalışıyorum ama tek başına benim çalışmam yetmez, beraber çalışacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kadınlar, çok sayıda hanım kardeşim var. hepinize şükran borçluyum. Çocuklarınıza sahip çıktığınız gibi bu ülkeye sahip çıktığınıza inanıyorum. Bahar ayı ağaçlar çiçek açtı ev temizliği bahar temizliği yapıyorsunuz. Ayın 30’unda bir temizlik daha yapacağız. Ellerimize süpürgeler, siyaseti kirlilikten arındıracağız. Söz mü?”

Etiketler:

Share