logo


Kılıçdaroğlu: ‘Adil davranılmadı’

haberkılıçdaroğlu633CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ‘Hayırlı olsun‘ ziyaretinde bulundu.

Kılıçdaroğlu,Aydın’ın Büyükşehir olması nedeniyle kapatılan İl Özel İdaresi’nin mal paylaşımında adil davranılmadığını iddia ederek, konuyla ilgili Özlem Çerçioğlu’nun dava açtığını ve süreci yakından takip ettiklerini söyledi.

Akşam saatlerinde Buharkent’te yapacağı miting öncesiAydın Büyükşehir Belediyesi’ne gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Bülent Tezcan ve CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ‘Hayırlı olsun’ dileklerini sunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.Aydın’ın tarım kenti olması nedeniyle tarıma da büyük ağırlık verdiklerini belirten Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sorunların acilen tespit edilip çözülmesi için uğraş verdiklerini söyledi. Fotoğraf çekiminin ardından basına kapalı olarak devam eden ziyarette CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Aydın’ın meşhur ürünlerinden incir, kabak tatlısı, çilek ve kiraz ikram edildi.

“ÖZEL İDARENİN MAL PAYLAŞIMINI YARGIYA TAŞIDIK”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve parti yöneticileri ile yaklaşık bir saat görüştükten sonra AydınBüyükşehir Belediyesi önünde Aydın İl Özel İdaresi’nin mal paylaşımı ile ilgili bir soruya cevap veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Özel İdare’nin malları Aydın’a aittir. Aydın’lılara aittir. Ama Vali görevini yapmamıştır. Onu merkezi hükümete vermiştir. Aydın’lıların elinden bu mallar çalınmıştır, alınmıştır. Şimdi belediye başkanımız dava açmıştır. Süreç yakından takip edilmektedir.Aydın’lılar kazanacaktır. Mutlaka o mallar Aydın’lıların hizmetine tahsis edilecektir” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAR ABİ NE OLURSUN BEN BİR KONUŞAYIM”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ziyareti tamamlayıp Belediyeden ayrılacağı sırada Yıldız Gökçe isimli bir bayan ‘Kıılçdar Abi ne olursun ben bir konuşayım’ diye bağırarak Kılıçdaroğlu’na ulaşmak istedi. Kadının kucağındaki bebeği isteyen Kılıçdaroğlu Hasan Muhammet İsimli Bebeği sevdikten sonra kendisinden yardım isteyen kadını da yardım sözü verdi. Kılıçdaroğlu’na “Kılıçdar Abi, ne olursun ben konuşayım. Televizyonlar beni görsün. İlk kez televizyona çıkacağım” diye hitap eden kadın sempatik tavırları ile amacına ulaştı.

Etiketler: » » » »

Share